IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Сребрена вода
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сребрена вода

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
mmmsss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmmsss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 14:25
Eve sto najdov kade uste se primenuva koloidnata srebrena voda:
NIVEA FOR MEN Deodorant Silver Protect with anti-bacterial silver ions helping to eliminate bacteria & prevent body odour. http://www.nivea.co.uk/products/show/26978

The new Oral-B Expert toothbrushes with Anti-Bacterial Bristle Protection, use silver ion technology - a silver additive that is known to have antimicrobial properties.
http://www.bizcommunity.com/Article/196/162/37293.html
Кон врв
ljupco11 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupco11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 12:22
НЕОЛ дооел Скопје, овластен дистрибутер за колоидна сребрена вода, произведена од фирмата Екосолар од Белград. За повеќе информации посетете го нашиот веб сајт, www.neol.com.mk, и симнете ја брошурата за сребрената вода во која можете да ги добиете сите информации за нејзиното производство, употреба, дејство, како и искуства на корисници од македонија. Исто така можете да не исконтактирате преку меил на info@neol.com.mk или на тел. 3 216 903.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 13:29
Originally posted by ljupco11 ljupco11 напиша:

НЕОЛ дооел Скопје, овластен дистрибутер за колоидна сребрена вода, произведена од фирмата Екосолар од Белград. За повеќе информации посетете го нашиот веб сајт, www.neol.com.mk, и симнете ја брошурата за сребрената вода во која можете да ги добиете сите информации за нејзиното производство, употреба, дејство, како и искуства на корисници од македонија. Исто така можете да не исконтактирате преку меил на info@neol.com.mk или на тел. 3 216 903.


reklama bezplatna tukaaaa neeee !!
ke te prijavam za zatajuvanje na danoko da znjas
Кон врв
Bellla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bellla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 15:31
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:


<div id="post_message_491093">Дали некој(а) од Вас знае каде може да се купи Сребрена Вода, т.е. Вода која содржи Сребро ?Дали знаете дали во Македонија има Извор(и) на Сребрена Вода ?Здрава е.Лечи.Се надевам дека некогаш би имал време да напишам/препишам/paste-ирам нешто околу неа<!-- / message --><!-- sig -->


И јас ја користам сребрената вода и сум МНОООООГУ задоволна од неа.
Јас ја пијам за непцата и за усната шуплина воопшто.
Сестра ми имаше акни цел живот( и тоа големи) , а сега скоро и се исчистени.
Една пријателка имаше габична инфекција на нозете, за 7 дена користење и помина.
Јас ја користам за непцата, а сопругот за желудникот.
Ама ние си купивме апаратче за правење сребрена вода,ос руско производство е , и многу функционално.
А најважно од се е тоа што ќерка ми која оди во градинка од 8 месеци , е здрава .Ниту еднаш се нема разболено, дури педијатарот не ми веруваше дека оди на градинка.
( на неа и даваме по малку да се напие, голтка или две)
Купивме еден а сега г0 користиме повеќе семејства.
Пресметавме дека подобро да си го купиме
апаратчето кое кошта 12000 денари ( поточно 11900), отколку да купуваме
сребрена вода по 800 денари.
Podobro e da se nadevam vo Gospod, otkolku da se nadevam vo covek        psalm 118.8
Кон врв
apoangel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apoangel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2011 во 15:20
Srebrenata voda ja kupuvam i mnogu sum zadovolen. 071 368827 , 1 litar 300 den. 10 ppm koncentracija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.