IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Al-Qaeda
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Al-Qaeda

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 23:25
1:I taka sum pravel sekogas ,a i ne pitam koja vera  e ako nekogo go zasakam
 
2: Normalno deka ne mi vlijae  toa nitu mu sudam spored  toa
 
3:Tuka ne  se  slozevme
 
4:Vo red brate Smile
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 23:28
Clap
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 23:32

Hug

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 23:37
eh brat brat ima sekakvi
no da znaes ova nema vrska so religija nego so covekot
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 23:53
izgleda e taka brat
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 12:00
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

See igra uloga anakine.

Pogotovo religijata. Mene taa me napravi vakov kakov sto sum denes.
Sepak jas sum cvrsto ubeden deka mojata  religija me ima nauceno
samo i samo dobro,ona sto e  zlo vomene znaci deka pravam raboti
nadvor od nea.
Taka  bratce Smile
 
 
 
Velis deka e taka kalife Embarrassed
 
za da ne pisam tuka
ce ti pratam lp da te potsetam
na nekoj zbor koj sto ti
samiot go kaza...
Кон врв
seet Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 22:04

ANTIGLOBALISTI UDRUZETE SE :

 

POSETETE JA STRANICATA I KE ZAKLUCITE KAKOV E SVETOT:

 

STRANICATA E OVDE__________>>>>>>>>>>>>http://www.ivonazivkovic.net/index.htm

fvd
Кон врв
pecko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2007 во 13:37
al qaeda???????????????se calamat samo nekoja politika ima tuka....pa neli se jaki kako glufci se krijat po toa karpite i jas od doma sum jak.....neka sedat mirni da ne gi snajde kako vo cecenijaOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchOuchDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDead
leeeeeeeeeeee
Кон врв
mark Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 20:06
abe se si ima svoe zoshto, pa zatoa i vo ova so al-kaeda si ima svoe zoshto.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 00:37
На САД некопј мора да им каже дека доста пребрзо и кукавички возат.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 04:36
Да расчистиме некои работи..Како прво, како можи Бин Ладен, претходно еден од НАЈГОЛЕМИТЕ АРАПСКИ ПОДДРЖУВАЧИ на УСА,преку ноќ да стане најголем кошмар??Како второ, не верувам дека Америка ќе си убие 3.000 јавно објавени жртви, а се шушка дека биле меѓу 10 и 15.000 жртви..
Ал Каеда сета цел им е да ЗАВЛАДЕАТ со светот...Епа најпогодно нешто за да ја постигнат таа цел која е?На луѓето што му значи најмногу??Верата!!Па, добар дел од Христијанските држави се со повисок стандард и не се случува често да бидат лажени како прво, како второ, светата книга Библијата е децидна во ставот околу војувањето, а додека пак кај К*ранот, со ПОГРЕШНО перцепирање и ПОГРЕШНО читање (бидејќи и тој не преферира насилство) сепак има некаква минимална логика за да се пуштат корени на незадоволство, од сиромаштијата, и со помош на перење на мозоци дека со тоа Алах ќе те награди, си ја остварува својата цел...Чиста манипулација на верска основа, и плус на нерешени општествени проблеми, и ќе се нафати да се бори, за "Муслиманската Кауза" против "Крстоносните Походи"..Тоа ти е , МИЖИ АСАН КОЛАЧИЊА ПАЃААТ ОД НЕБО!!Се е во светот за корист и за слава!!C.R.E.A.M.(Cash Rules Everything Around Me)..Немојте да потпаѓате на тезите дека Ал Каеда се бори за муслиманските права!!Ниту пак Америка дека е модернизација на Крстоносците..Тоа се историски лаги и грешно пренесување на историјата

Изменето од KikoMC - 22.Декември.2007 во 04:36
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.