IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - fiat stilo 1.9jtd
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

fiat stilo 1.9jtd

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
fiat stilo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiat stilo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: fiat stilo 1.9jtd
    Испратена: 26.Јануари.2015 во 14:06
Imam problem so fiat stilo1.9jtd 2002 godina problemot e vo toa sto mi se zgolemi potrosuvackata na 13 litri i voedno kolata nemat snaga odnosno ne vlecit turbinata se slusa deka rabotit a i rabotit ama kolata kako da gusi papucata za gas ja pritiskam do kraj a kolata ne vleci kako da e obicen dizelas bez turbo.Ve molam za sovet ako nekoj nesto znae
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2015 во 20:55
Pevo proveri filter za vozduh da ne se nacical so voda , a ako e OK proveri da ne e dupnato nekoe crevo od turbinata....
Proveri ova pa pisi ke ti dadam ponatamosni instrukcii.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.