IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Да се насмеам или да се фатам за пиштоли?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Да се насмеам или да се фатам за пиштоли?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2014 во 11:26
sekogash kje se nasmeam... i kakva sega povredena sueta плазење
ponekogash samo...голема насмевка intuicijata mi veli - viki zemaj pistolite i gadzaj i pogadzaj...газење од смеење

ps. dosega ne me izneverila намигнување
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 00:09
hehe

idi na wild west-ot,...pa isprobaj mu go smisolot za humor na nekoj....opashan.голема насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 00:15
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

sekogash kje se nasmeam... i kakva sega povredena sueta плазење


Па на пример имам едни познанички, од кои едната е секогаш неуредна во косата, а тоа и е баш слаба страна, ако некој и го каже.
Оваа другата понекогаш (не злонамерно) ќе и рече: шо си ма ваква во косата, ко струја да те удрилаголема насмевка

И оваа првата збеснува, па почнуваат да летаат мајки, шајки... па дури и навреди не толку безопасни како оваа за косата.
- Па добро де, шега беше, еве и ти врати ми на ист начин, дека сум ко искубана кокошка во косата или нешто слично...
- Ааааа како да не шега! Ти си ваква, онаква, долно-горно се ќе и изнакаже, па се завршува со анализа на карактер, дијагностицирање на комплекси, фрустрации, трауми од детство и што ли не...не слушам

Е на вакви примери мислев не знам


Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 00:19
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Со пријатели и блиски луѓе е лесно.
Како реагирате на оние подалечните или кога не сте сигурни во мотивите на личноста?
Што прави суетата кога некој ја боцка, на пример јавно и пред публика?
Се брани, напаѓа или се смее заедно со боцкалото? размислување


Е кога не сум сигурна во мотивите на личноста, вадам пиштолите и велам ќе пукам изненадување
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 16:42
Se e dozvoleno so drugarite  I prijatelite ..od niv nikogas shegite Ili zakachkanjata ne bile zlonamerni ili so cel da me navredat I povredat ....i sportivno ....
.... onie pak , koi ne mi se nisto ,nitu gi zakacham ,nitu si pravam majtap na nivna smetka,nitu pak im se podsmevam ....ednostavno ne gi znam, kako mozam prijatelska shega da teram so nekogo kogo I ne poznavam ?
 
Istoto vazi I za niv...голема насмевка
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 08:22

Голема смисла за хумор или претеран сарказам?


Сигурно многу од вас имаат сретнато личности кои имаат голема смисла за хумор и кажуваат шеги не само на туѓа, туку и на своја сметка.

golema-smisla-za-humor-ili-preteran-sarkazam-1

Но, сигурно и многу од вас исто така имаат сретнато личности кои се претерано саркастични. Овие два типа луѓе понекогаш ги мешаат едни со други.

Еве неколку карактеристики по кои секогаш ќе ги разликувате.

- Луѓето со голема смисла за хумор секогаш ќе кажат шега на своја сметка, за разлика од претерано саркастичните кои секогаш ги исмејуваат другите.

- Луѓето со голема смисла за хумор знаат многу вицеви, претерано саркастичните познаваат многу луѓе и трачеви.

- Луѓето со голема смисла за хумор ќе ве насмеат, претерано саркастичните ќе ве навредат.

- Луѓето со голема смисла за хумор имаат голем круг на пријатели, за разлика од претерано саркастичните.

- Луѓето со голема смисла за хумор не се сметаат за подобри од вас, за разлика од претерано саркастичните кои искажуваат дека се најдобри преку сарказмот.

- Луѓето со голема смисла за хумор знаат да ве утешат со шега, претерано саркастичните ги користат зборovite - „Ти реков", „Знаев!" или „Секогаш сум во право".

- Луѓето со голема смисла за хумор се искрени, претерано саркастичните се дволични.

- Луѓето со голема смисла за хумор знаат да сакаат, претерано саркастичните се плашат од љубовта.

- Луѓето со голема смисла за хумор се среќни, за разлика од претерано саркастичните кои се дават во својата несреќа и пробуваат да испливаат на површина со помош на сарказмот.

Во кој тип спаѓате вие?

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
karaoglu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karaoglu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2014 во 00:28
Валерија.....ти си саркастична.....и тоа .....претерано....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2014 во 01:27
сарказмот служи баш за да можеш да исмеваш луѓе кои не се доволно паметни тоа да го разберат
од друга страна, има луѓе кои просто не ги бива за уметноста на сарказмоти го користат со цел да биде очигледен, и тие луѓе може да се сместат во групата на луѓе за кои служи сарказмот
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2014 во 08:53
За се треба да се има вкус...
Сарказамот тече од очите на оној кој
го конзумира,не може да остане незабележан
и заслужува пиштоЉ у чело(фигуративно).
Има злоба во него,среќа такви луѓе немам
околу мене,сигурно како Вајат Ерп би реагирал.
Е јаво не би кажал за тоа колку и како
ја практикувам шегата на моја сметка...
Не за друго да не ми дојде УЈП од
некоја страна милиони вртам.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2014 во 10:59
,,,podobro nasmeani ,,oti neznaeme ,,a za shto ke se fatime,vo zhivotecov,,sekogash ima surprajs,,плазењескелет,,,

Изменето од pajser - 15.Мај.2014 во 12:06
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2014 во 12:06

Ke se nasmejam голема насмевка

Mislam deka pistolite se ladni, a jas nesakam  ladno  na dopir
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2014 во 21:26
Подобро малце ладно,но со нишан на мета...Отколку да дојде
ден па да пукаат на сите страни,кај треба и кај не треба.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.