IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sony RX100
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sony RX100

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
takeasnap Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај takeasnap Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2012 во 22:13
Мене искрено ова ми мириса на тролање.
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2012 во 03:19
^^ Нејзиниот пост не, ама твојот дефинитивно ДА! 

Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2012 во 03:41
Originally posted by Artistka88 Artistka88 напиша:

Lele luge aparatov uste go nema nigde Znae li nekoj kade moze da se kupi i na koj nacin tuka vo nasava Makedonija aparatov? Mi spomnaa nekoj online nacin ama neznam koja e procedurata. Kako se plakja? Pred da go poracam ili otkako ke pristigne paketot vo Makedonija?

Зошто толку многу ти треба баш тој модел? Не постои ли алтернатива, некој сличен по перформанси апарат, а кој го има кај нас, пример Olympus xz1, Canon s100, Canon g1x или некој од мирорлес моделите со кит објектив? 

Ако нема друга опција, постапката за купување онлајн е следната. Прво што ти треба е дебитна/кредитна картица оспособена за е-работење. Ова се прави/вади во банка. После тоа одиш на, пример, Adorama.com, си отвараш акаунт и тераш даље. Ќе го најдеш RX100 ќе го ставиш во кошница, чекаут и, веројатно одма или кога ќе го спремат за праќање, ќе ти го наплатат. Во моментов, RX100 на Адорама ти е $648+$86.1 за испорака. Тука исто очекувај околу 5% царина, а можда и повеќе.. не сум сигурен колку е точно. И то е, горедолу. 




Кон врв
влатко31 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај влатко31 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2012 во 08:07
Би требаво во Sony галерија да го има ,они се застапници за Sony нели?ама пошто ова е Македонија тоа ти е ,и несакаат ни да се замараат да ти го нарачаат ,само те лажат.
Да си одиш во Грција или Бугарија и да си го купиш,или овде да го чекаш цела вечност.
Јас кога купував Sony телевизор ,сакаа тоj од ѕид да ми го продадат немале друг,хахах, е тоа ти е кај нас,Застапници биле они за Sony
Кон врв
Artistka88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Artistka88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2012 во 18:54
Ova ne e trolanje. Stvarno mi treba ovoj aparat. Mi treba toj model bidejki nieden drug ne gi ispolnuva moite baranja. Mirrorless aparatite mi se golemki, G1x mi e istotaka golem i ima dosta nedostatoci (spor e, poslab zivot na baterija itn), a kaj S100 ednostavno ne mi se dopaga kako gi vadi slikite. RX100 ima 10 pati podobra slika vo zatemneti prostorii vo sporedba so S100.
Bev vo Sony galerija 3 pati i stalno mi velat dojdete po 1 nedela, ili dojdete po 2 nedeli. More ke im odam pa ako treba pola godina da pomine, se dodeka nemi go donesat. Bev vo AMC i mi velat : izvenete devojce ama ama nemozeme da doneseme samo eden aparat, a ako kupime 5 mozebi nema da ni gi kupat. EEE znaci kakva drzava sme.
Vo stranstvo nemozam da idam. Najdobra opcija ke bide da mi najdete mene vie nekoja prodavnica kaj koja sto ke moze da se poraca aparatot. Se razbira so prethodno ostaven kapar kako garancija.
BI VI BILA MNOGU BLAGODARNA AKO ME UPATITE !!!
Кон врв
влатко31 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај влатко31 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2012 во 19:00
па оди и во pixplus пробај и таму да ти го нарачаат!
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2012 во 08:52

Ve molam bez spamiranja, lichni obrakjanja i diskutiranja nadvor od temata.

Кон врв
Artistka88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Artistka88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2012 во 18:13
Fala bogu go trgnaa takesnap. Zorane totalno se soglasuvam so tebe. Ovdeka neka se pishat samo stvari povrzani so temava.
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2012 во 21:33
Better late than never. ;) 

Sony RX100 ima vo SONY vo City Mall. 
Кон врв
driver_off Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај driver_off Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2012 во 00:03
Originally posted by fichot fichot напиша:

Better late than never. ;) 

Sony RX100 ima vo SONY vo City Mall. 


Cena: 39 990 MKD :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,688 секунди.