IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Forge of Empires Нова заразна игра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Forge of Empires Нова заразна игра

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
3mperror Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 3mperror Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Forge of Empires Нова заразна игра
    Испратена: 21.Август.2012 во 04:07
Forge of Empires е нова онлајн стратегија која е доста интересна игра за сите љубители на стратегиите.Може и ја имате забележано до сега се рекламира на Discovery,History Channel,HBO и уште неколку јаки програми.На почетокот одкога ќе се регистрирате имате мало туторијалче како да почнете потоа ќе мора сами да се снаоѓате. Поентата на играта на почетокот е да изградите градче потоа правите војска со која ќе освојувате нови територии исто така можете да се борите против вашите "комшии" во играта. Почнувате од бронзената доба и треба да напредувате и да стигнете се до 14/16 век од нашата ера секако ова не е ни малку лесно (лесно е за оние кои имаат вишок на пари па ќе купат дијаманти и ќе бидат најсилни исто како и во е-републик) но и креаторите на играта мора да живеат од нешто се гледа дека многу е вложено во неа има феноменална графика за онлајн игра. Јас почнав да ја играм денес на почетокот додека да сватиш како се игра и слично ќе ви биде малку досадна но подоцна направив добра војска за почеток исто така и клан кој го крстив македонска фаланга стварно е одлична и јас сум презадоволен од играта.
Да не ви објаснувам повеќе регистрирајте се и видете за што се работи
Ако сакате да ми помогнете малку можете да се регистрирате преку мојот реферал секако вам ќе ви биде исто од каде се регистрирате јас со вашата регистрација нема да добијам ништо на почетокот но ако влезете во Железната доба (поточно IRON AGE) што е многу тешко јас ќе добијам 200 дијаманти изборот е ваш,исто така и македонската фаланга ќе стане посилна. На секој што ќе се регистрира преку мојот реферал ќе му бидам благодарен.
Секој што сака да влезе во македонската фаланга може да ме контактира преку пм во играта и веднаш ќе му биде испратена покана
За регистрација кликнете овдеhttp://en.forgeofempires.com/?invitor_id=360547&world_id=en6&ref=player_invite_linkrl
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.