IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - MINOLTA 5000 (AF) ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

MINOLTA 5000 (AF) ?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
DreamCatcher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamCatcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: MINOLTA 5000 (AF) ?
    Испратена: 06.Август.2012 во 23:02
Здраво

Дали некој би можел да сподели искуство со Минолта 5000 ?

Благодарам и се извинувам доколку има слична тема.
Кон врв
mviktor Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mviktor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2012 во 22:56
Па не баш некое големо искуство, пред неколку години купив минолта 5000 (а можеби и беше минолта 7000), за 50 еур. Ја купив единствено заради објективот 1.4/50 (сопственикот изгледа не ја знаеше вредноста на тој објектив задоволство) којшто и ден денес го користам.

За жал не направив ниту една фотографија со минолтата, ама она што ми остана во сеќавање е дека има огромен визир - на ниво на денешните врвни камери...

И друго нешто, тоа е едно 30 години стара камера, така да ако не си колекционер, не би ти препорачал да ја купиш, мене ми делуваше многу пластично.
Sony A900; Carl Zeiss 1,8/135; Tamron 2,8/90; Minolta 1,4/50; Sony 2,8/20
Кон врв
DreamCatcher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamCatcher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2012 во 07:04
Благодарам.

Изменето од DreamCatcher - 18.Август.2012 во 07:11
"Не напрегај се да ме гледаш,јас имам свој тек,тешко да ме разбереш.
Јас сум како подземна река,под белиот варовник на дните, изворот ми е - далечна детинска ноќ."
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.