IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Македонско јадење на словенскиот ручек во „Виена“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонско јадење на словенскиот ручек во „Виена“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 22:10

Македон,

Ма пушти го да си ја пере совеста или фрустрациите, сеедно.

Имал оргинален клуч, ама пустото неотвара ниту една врата.
Впрочем му ги затвара.

Касна коски

Свести се малку, мисли со своја глава, а не како што те истренирале во руската творба.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 12:21
Отвара, отвара и јас ти викам - земи го Платениче, отвори ја вратата, не се мачи, ти викаш не сакам, јас ќе си го барам философскиот клуч. Па барај си го, ама ќе го најдеш тогаш, кога го надат философскиот камењ.
Кон врв
чоли Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чоли Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 18:37
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Чоли,

Јас реков дека чувствата према Бугарите во Македонија не се рзултат ниту на српската, ниту на грчката пропаганда, туку се автохтони, изворни.



Сланчасал си... не е природно да мразиш себе си. Тоа може друг да ти го набие во подсознаието
Мунгос - цензорот на Мисирков
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 18:51
Originally posted by чоли чоли напиша:

Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Чоли,

Јас реков дека чувствата према Бугарите во Македонија не се рзултат ниту на српската, ниту на грчката пропаганда, туку се автохтони, изворни.



Сланчасал си... не е природно да мразиш себе си. Тоа може друг да ти го набие во подсознаието


Кога споменуваш за некакво набивање во подсознанието говориш за самиот себе? Верувам од искуство!

Воопшто не си се марзам самиот себе. Осознаен сум како Македонец. А вие кои сте осознаени како Бугари, а не сте, тоа е ваш проблем или на оние кои ви го испрале мозокот. Тоа што самите на себе неможете да си признаете дека сте политички бугаризирани е жива трагедија. За жалење сте.

Ало, Бугарите биле азијати, а верувам дека ти не си азијат. Мислам еднаш ми рече дека си Шоп. Држ се земјо, шоп те газе!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 21:14
И каква врска има ручекот на Кон со философијата на Платеник и неговото барањето на философскиот клуч за идентитетот?
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2012 во 00:28
Ниту еден пост не ти е за КОН , и ти најда да филозофираш за постот на Платеникзбунетост

Изменето од mungos80 - 06.Јули.2012 во 00:29
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,186 секунди.