IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Пробелм со SB-900
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пробелм со SB-900

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
J.A.S. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај J.A.S. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пробелм со SB-900
    Испратена: 26.Јуни.2012 во 12:58
Добар ден почитувани, колеги
летно време и сите повекје активни на терен отколку во виртуелнив свет(за арно за убаво-се надевме многу излозби кје има наесен...

Назалсот мене неделата во сред сесија ми се слуци мал ПЕХ,
СБ900 се заглави, тое не се сврти лево десно
нагоре надолу нема порбелм, коцето си функционира, сето останото си работи беспрекорно...

некој со вакво искуство препорака сервис или...


поздрав до сите
Кон врв
Pero_DzULA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pero_DzULA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 08:24
Можно е да е од преголема изложеност на топлина, ист проблем се јавува и кај објективите ако подолго време се на директна сончева светлина, ми се има случено да едвај можан да зумирам со 70-300, па кога се излади немаше проблем
NIKON D200 + AF-S NIKKOR 18-70mm 1:3.5-4.5G IF ED + AF NIKKOR 70-300mm 1:4-5.6 G + NIKKOR AF 50mm f/1.8D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.