IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Развивање на колор слајд филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Развивање на колор слајд филм

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
flashblic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај flashblic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Развивање на колор слајд филм
    Испратена: 04.Мај.2012 во 23:09
Здраво,

Знае некој каде во Скопје (освен Станко) развиваат колор слајд филм?
Ми дадоа една ролна Kodak E100 VS (120 format),
ама никако да се натерам да ја ставам, пошто
после така ке ми стои.
Кај Станко може само ако му однесам барем 5 ролни истовремено.

Поздрав
Кон врв
Dimco Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 03:16
flashblic,

Ako e taka, togash da se dogovorime da gi ispukame do krajot na maj-juni, ti tvojot, jas moite 4 i na 3 na Darko i kje mu gi odneseme, biva?

Pozdrav,
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 12:11
aloha
i jas imam par velvii, ama kaj Stanko ne mi se nosat. Stanko naplakase pred 1-2 godini po 400 denari od rolna slajd, i bese strasho ocigledno kolku ne posvetuva vnimanie... losa, stara hemija, grebanici do besvest=katastroficen rezultat....
koga doma si razviv prvata rolna, pred godini, se sekavam deka bar 30 min so lupata buljev vo negativot, fasciniran od ubavinata na zrnoto i kvalitetot... (ne deka me biva tuku deka, vo minimum kontrolirani uslovi-vnimanie, temperatura, prasina, taze hemija) se dobivaat nesporedlivi rezultati... od togas za mene Stanko-JOK.... se sto mi razvival e polno grebanici i najcesto e hemijata stara....
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
flashblic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај flashblic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 12:56
Dimco, ти пишав лична порака.

Сашо, ти благодарам што го сподели твоето искуство со Станко.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.