IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Back-up camera
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Back-up camera

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
LjS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LjS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Back-up camera
    Испратена: 01.Април.2012 во 12:48
Zdravo na site,


Za 10-ina dena ke imam potreba od back-up camera (ke odam na patuvanje i mi treba back-up vo slucaj da otkaze mojot aparat) pa pred da se potrosam i kupam nekoj Canon cisto za ne daj boze, vikam da si ja probam srekata tuka.

Ima li nekoj sto saka da mi pozajmi nekoj ponov Canon aparat kako back-up ? Mi treba nesto kako 600D, 550D ili slicno (full frame bi bilo najbolje
) Znaci ne planiram da slikam so aparatot, mi treba cisto za ne daj boze. Posledniot pat koga nosev back-up ne go izvadiv od ranec.

U zamena mozam da go iznajmam studioto na onoj koj bi mi pozajmil aparat.

Ako ima nekoj zainteresiran, neka pise slobodno.

Pozdrav, Ljupco
Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2012 во 00:53
Кога сме веќе кај Канон 600Д, јас барам, хм, поточно менувам две, три мои фотографии со автограм во големина најголема што може во мк на фотохартија, или отштампајте си па ќе се потпишам, не ми е многу битно тоа, битно ми е, хм, купувачот да ме однесе до продавница и да ми купи еден Канон 600Д.

Не ми се продава ни овој Канон 1000Д иако би го шитнал за неколку илијади евра, има хм, историска важност.

Изменето од pecok - 03.Април.2012 во 00:56
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2012 во 02:02
pecok, nadvor si od temata.

Ljupco bara pomosh i ne e doblesno da ja prevzemash ovaa tema za tvoi potrebi. тага

Ako mozhesh da mu pomognesh, togash javuvanjeto e vo red, a ako imash ti nekoja potreba togash otvori si nova. 




Кон врв
Korbizie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Korbizie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2012 во 20:04
Zdravo Ljupco,

Dokolku ti vrsi rabota Nikon D300 so 3-4 objektivi i stativ poveli...samo bi sakal da znam kolku vreme ke bides otsaten za da se organiziram i jas so fotografiranje....inace ne treba nikakva zamena ni studio ni nisto...


So pocit
Vakkass Shtin

e-mail: vakkass.shtin@gmail.com
tel: 070 69 82 84
Кон врв
LjS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LjS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 10:54
Originally posted by Korbizie Korbizie напиша:

Zdravo Ljupco,

Dokolku ti vrsi rabota Nikon D300 so 3-4 objektivi i stativ poveli...samo bi sakal da znam kolku vreme ke bides otsaten za da se organiziram i jas so fotografiranje....inace ne treba nikakva zamena ni studio ni nisto...


So pocit
Vakkass Shtin

e-mail: vakkass.shtin@gmail.com
tel: 070 69 82 84


Fala mnogu Korbizie, ali mi treba Canon aparat poradi objektivite koi gi koristam.

Fala uste ednas.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.