IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - e-sim - Free MMOG browser game
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

e-sim - Free MMOG browser game

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
AntraX1990 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AntraX1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: e-sim - Free MMOG browser game
    Испратена: 04.Март.2012 во 00:20
Browser game во која играчот е во улога на граѓанин на некоја држава (си бира која сака) и секој дневно работи (work) и тренира (train) со тоа од ден на ден играчот станува се посилен.

Новите играчи добиваат по 20 сила (strength), па 10, 5, 2 со што новите играчи можат побрзо да се развијат и да ги стигнат оние постарите играчи.

Моментално Македонија е лошо рангирана со 320 играчи, затоа и барам ваша помош за правење на Baby Boom. Играта е едноставна, брзо сватлива и одзема многу малце време. Многу слична на eRepublik... една од малкуте разлики е тоа што во оваа игра не се купува злато (gold) со ваши-приватни (real life) пари. Заради тоа најважното нешто во играва е државата да има повеќе играчи.

Линк од играта http://e-sim.org/lan.7577// со кој ке ми бидете мој (referrer) со кој коа ке бидете 7ми левел добивате плус 2 голд, а доколку не влезете преку мене не добивате.

Слика од играта






Има и IRC канал кај што може да ви се помогне во некое време

Пробајте ја, може ке ви се допадне


п.с. до модераторите... во Search барав да видам дали ја има играва и не најдов, нов сум на форумов и доколку ја имало играва порано може да ја избришете
Кон врв
Christian94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Christian94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 15:04
Поздрав дечки!
Би сакал да ве воведам во една игра, која зема замав во последно време, можеби повеќето сте слушнале за неа, но ако не, би ви ја препорачал да ја пробате. Бидејќи се појави големо незадоволство од промените кои се случуваа на ерепублик, креаторите на е-сим го направија тоа што луѓето навистина го сакаат. Еве некои работи кои се предноста на е-сим:
- нема купување голд или други работи со вистински пари(единствено можете да донирате на добра волја)
- админите се секогаш тука за да ви помогнат, верувајте, нема да се пожалите на тоа.
- (за оние кои играле ерепублик) ова е всушност ерепублик во V1
Можеби не наведов многу предности, но тоа е тоа што ја прави играва подобра од ерепублик, или останатите, барем за мене.
Македонија е на добар пат овде, со добра влада и брзо се развиваме. Она што ни треба е Baby Boom. Не сакам да ви одземам многу од вашето време, би ви препорачал да ја пробате.

http://e-sim.org/lan.1170/
ова е линкот како мој реферал(ќе ви помагам како мои реферали)
http://e-sim.org
а ова е обичниот линк од страната

Овде на форумов не сум толку активен, но ќе пробам да сум, а ако нешто ви треба, контактирајте ме со порака Ingame http://e-sim.org/profile.html?id=1170
А, ќе заборавев да ви кажам да не посетите на нашиот канал на Ризон #esim-mkd или директен линк http://cbe003.chat.mibbit.com/?channel=#esim-mkd&server=irc.rizon.net
Фала ви на вашето внимание o/
За посилна симМакедонија!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 15:23
Веќе има една тема 



Ако секој што дојде отвара теми, кај е крајотнамигнување

Инаку играва е права глупост. Копија на Ереп. и што е најтрагично додека да напредуваш треба цели денови да си ги поминеш таму...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 21:31
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Веќе има една тема 



Ако секој што дојде отвара теми, кај е крајотнамигнување

Инаку играва е права глупост. Копија на Ереп. и што е најтрагично додека да напредуваш треба цели денови да си ги поминеш таму...
I just wanna feel real love.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,719 секунди.