IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Админии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Админии

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Mecio Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mecio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Админии
    Испратена: 08.Март.2012 во 11:42
Жашто ставате админи кои не треба да бидат админи бидејки неможат да бида играат со cheat со aim со wh сите се жалат на серверот и јас се пожалив му викам ајде нема смисла гаси и тој ме банира а тој админ е "bot" проверете го не е како шо треба се ок
Кон врв
akukacaka123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај akukacaka123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2012 во 12:33
abe mene mi vikaat deka za da dobijam admin treba da imam steam a 80% od adminite nemaat steam ako sakate ke vi kazam koj nema steam.

i ako moze da dobijam admin na MAX AWP, MAX CS MAPS i MAX HEADSHOT.

                                                  fala odnapred
Кон врв
Zoran24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2012 во 10:25
DENES BEV BANIRAN BEZ NEKOJA PRICINA VEROJATNO ADMINOT BESE KOGA POCNA DANE PUKA SITE VO GLAVA I TOA MU STANA INTERESNO JAS MU PISAV DA PRESTANE SO GLUPIRANETO NO TOJ PRODOLZI MI SSE OBRATI SO ZBOROVITE STO NE MI BILO JASNO I POCNAV DA GO PCUVAM I DA BARAM ADMIN DA GO BANIRA PORADI NEPROFESIONALNOTO ODNESUVANE COVEKOT BESE SO NIK [V]-FOR-VENDETA NA DUST 24/7 VE MOLAM VOSPITAJTE SI GO RASPASANIOT ADMIN I OTSTRANETE MI JA ZABRANATA ZA PRISTAP KON SERVEROT DUST 24/7
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.