IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Скијачки скокови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Скијачки скокови

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Скијачки скокови
    Испратена: 04.Јануари.2006 во 02:34
Дали некој гледа скијачки скокови?Јас не пропуштам, а фаворити ми беа Шмит и Зоната, ама прибидејќи сеа они не возат сеа сум за Видхелцл и за Јакуб Јанда. Сакам да сум у кожата на кој и да било скокач кога лета...Летаат по 4 сек на мала стаза, а на Планица... па па...220 метри=6-7 секунди
Кон врв
bella Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 00:49
janne ahonen!!!!
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 09:35
i jas gledam skokovi ali sega ne vreme za toa inaku Jakub Janda mi e omilen
Кон врв
bella Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 03:37
sega mozeme da gledame samo ski-jumping na treva!
koe sto nesto e dosta smesno,no neznam koj go izmislil
Кон врв
BeStSeLeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BeStSeLeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2006 во 11:24
Originally posted by bella bella напиша:

sega mozeme da gledame samo ski-jumping na treva!
koe sto nesto e dosta smesno,no neznam koj go izmislil
Ski-Jumping na Treva???!!!!!!WTF???
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 12:05
како мал обожавав скијачки скокови, сега имам поретко време да ги гледам. обично новогодишната турнеја ја гледам, оти сум дома.
феноменален спорт. со најбучни навивачи!
на времето ги знаев сите скокачи и фински и германски, словенски, австриски. сега послабо.
имав дури и еден цртеж во основно, со онаа позната поза, кога се клекнати пред да се вивнат во воздух и да го расцепат!
штета што овде не направија некоја скокалница, прв би отишол да пробам!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 22:12
Хм добар спорт
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 06:22

Адам Малиш (Полска)-моментално.

Мати Никенен (Финска)-најдобар на сите времиња.

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 00:30
Ide zima, ide sneg...Ce se skoka za nekoj mesec povtorno, pa temava e otvorena i vidliva ako nekoj junak posaka da skrtne nesto...



                                          
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.