IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Џандар збира со нов водител
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Џандар збира со нов водител

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Џандар збира со нов водител
    Испратена: 18.Март.2012 во 18:16
И во  Џандар ....султаноманија ....изненадување
Марко денес  облечен како Султан ....хи, хи...
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 17:20
Зошто толку лесно паѓаат коли во Џандар Збира?
Сега на почеток е така додека да се залажат луѓето малце дека секој има голема шанса да добие кола Така од кога ќе се соберат голем број на заинтересирани за учество во емисијата,"големата шанса" пополека ја снемува.Потоа емисијата ке потрае подолго време,на крај ќе се падне уште некој автомобил,но најпосле Марко и компанија ќе си добијат добра сума пари и емисијата ќе ја снема.
Инаку да кажам мое мислење за водителот како ја води емисијата...средно некако,не е лошо.

Изменето од FosterThePeople - 15.Февруари.2012 во 17:28
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2012 во 18:00
Денес по трет пат падна автомобилотсреќа
Учесниците многу лесно стигнуваат до три џандари, со оглед на тоа што од 12 полиња
половина се џандари.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2012 во 16:00
Марко во болница
ете ја причината поради која во неделата немаше Џандар Збира
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2012 во 03:09
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 18:10
Во првата емисија на нивна голема несреќа падна автомобилот и изгледа се исплашија
или снемаа пари за повеќе емисиисмеење 
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2012 во 19:05
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 21:38
Sho, ima nov komandir u stanica?
Incredible Blue
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 18:04
значи колку неверојатно добро се профитира во време на сиромаштија, тоа е неверојатно...
инаку, премногу е застарен типот на квизот, за денешно време, нека не се мачат да враќаат шеми што во цел свет се заборавени од седумдесет и некоја... нека се помачат малку да направат нешто ново и досега невидено
квизот го памтам иако бев уште копиљ тогаш и стварно беше интересен, ама сега нема смисла никаква...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 14:12
И јас го имам истото мислење дека нема да биде толку гледано како порано, најмногу поради водителот. Сите очекувавме дека повторно Игор ќе ја води емисијава. да
Колку што можев да видам доделуваат многу награди што е за пофалба, а и прашањата беа ептен лесни во првата емисија, но не знам дали ќе бидат и во останатите емисии толку лесни и едноставни. Можеби тоа им е некаква стратегија да видат луѓето колку лесни прашања се поставуваат па да се пријавуваат во што поголем број, а по извесно време да ја сменат тактиката, а и да го намалат бројот на наградите.замисленост

Изменето од Schatzii7 - 17.Јануари.2012 во 14:13
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 13:55
Не ја гледав првата емисија, но мислам дека нема да има толкава гледаност како Џандар збира со Игор Џамбазов. Плус лошо е што е во 17 часот во недела, тогаш има најчесто ногомет, нема да ми падне на памет да гледам Џандар збира. голема насмевка
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 13:48
Се враќа некогаш многу познатото шоу Џандар збира, кое во деведесетите години се емитуваше на МТВ. На 15 јануари се емитуваше првата емисија Џандар Збира на Канал 5 со почеток во 17 часот.

Желбите на гледачите да го видат повторно Игор Џамбазов како водител на Џандар Збира не се исполнија. Новиот водител е Марко Новевски.

Емисијата е речиси со ист концепт каква што се сеќаваме, ќе се доделува и автомобил Сеат.

Уште во првата емисија падна автомобилот.голема насмевка 

Доколку сте ја пропуштиле првата емисија, прочитајте го овде сценариото.

Што мислите дали овој проект ќе има толкава гледаност и популарност како во минатото?

Дали новиот водител ги исполни вашите очекувања?







Изменето од Schatzii7 - 17.Јануари.2012 во 13:54
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.