IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Каде ја осигурувате вашата фото опрема во МК?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде ја осигурувате вашата фото опрема во МК?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каде ја осигурувате вашата фото опрема во МК?
    Испратена: 11.Октомври.2011 во 20:33
Дали вашата фото опрема е осигурана? Каде сте го извршиле тоа? Под кои услови? Која цена?
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 02:21
Мислам дека може во било која осигурителна компанија, ама може и да те фати повеќе отколку да осигураш стан.
Така барем имам слушнато, се немам распрашувано.
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 11:30
Originally posted by kostovigor kostovigor напиша:

Мислам дека може во било која осигурителна компанија, ама може и да те фати повеќе отколку да осигураш стан.
Така барем имам слушнато, се немам распрашувано.

Во неколку прашав, ми рекоа неможе. Затоа барам конкретно. Секој совет е добредојден.
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 18:36
Da osigurash fotooprema.....))))))....vo uslovi koga ne ti e osigurana glavata ili rakata so koja chkrapash....))))))))))......mnogu jako!!!!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2011 во 00:28
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

Da osigurash fotooprema.....))))))....vo uslovi koga ne ti e osigurana glavata ili rakata so koja chkrapash....))))))))))......mnogu jako!!!!


А уште појако е што глава или рака не се краде а опрема да.
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2011 во 02:08
Значи не ви е осигурнана опремата?
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2011 во 09:30
Мене не. Иако не би ми сметало со огед на тоа дека кошта вкупно околу 1500 евра.
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2011 во 18:22
Originally posted by smole_mk smole_mk напиша:

Мене не. Иако не би ми сметало со огед на тоа дека кошта вкупно околу 1500 евра.

И јас така мислам, ако е некоја пристојна цена. Баш ме интересира дали кај нас се нуди такво нешто.
Кон врв
driver_off Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај driver_off Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 20:09
i jas se mislev na istoto ama dobro sto ja najdov temava... inaku znam edno prijatelce od Hrvatska ja ima osigureno opremata za nekoja si sitna suma kako 100 eur godisno - opremata vredi 3-4000 eur i mu se sjeba blicot mu go srkisija i mi kaza deka mu dale cisto nov blic od osigurvanjeto, steta sto go nema toa kaj nas.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.