IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика меѓу лаптоп и нетбук?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика меѓу лаптоп и нетбук?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
delvi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај delvi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Разлика меѓу лаптоп и нетбук?
    Испратена: 12.Август.2011 во 11:26
Zdravo mozebi zvuci smesno no ne ja znam razlikata pomegu laptop i netbuk.Geldam netbuk laptopite se poeftini za razlika od laptopite. Mene mi treba najmnogu da mozam internet da imam i najednsotavnite raboti da gi pravam dokument tabeli prezentacii. Sto bi mi prepracale da kupam i koja marka
Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2011 во 12:57
kako sto gledam , se potepaa koj prv da ti kaze. iako i mene me interesira toa.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2011 во 02:07
Ajd nakratko...
Netbuk nemas pogolem od 12 inca, barem ja ne sum sretnal, na netbuk nemas cd/dvd rom , napraveni se za toa sto ti go baras vo tvojot post , znaci internet i nekoja kratka rabota, bidejci tastaturata im e mala i hebano nezgodna ako imas debeli prsti...Ne ocekuvaj igri radi sto obicno grafickata im e integrirana i preslaba, poslab procesor standard okolu 1.6 so 1gb ram i 160 hd ,znaci se so mnogu poslabi performansi od lap top ...
Ako jas se prasuvam ako ne patuvam cesto ili ne mi treba za rabota da go koristam( da go mknam so mene)  ic ne bi ni poglednal netbook...изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,211 секунди.