IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Green Card Lottery ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Green Card Lottery ?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
grujevski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grujevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Green Card Lottery ?
    Испратена: 13.Јули.2011 во 19:16
Dali nekoj znae koj e oficijalniot sajt za apliciranje za Green Card Lottery za ovaa godina i koj e periodot za apliciranje? Vi Blagodaram...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2011 во 15:50
http://www.dvlottery.state.gov/


4 oktomvri - 5 Noemvri

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 05:52
Освен на линкот што го даде „Убавата Бабаичка“ (BellaGrandmaголемо%20гушкање) немојте да им верувате на другите „посредници“ околу аплицирањето. Секој од нив на крај ќе ви побара пари.
А целата процедура е бесплатна!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
oAr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oAr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 20:44
Јас поднесов преку агенција, а знаев дека можам и сам. Само дознав дека шансите биле подобри така, знаеле што како да наведат во апликацијата.

И да добијам green card, Чикако не ми бега..само таму имам пријатели. Ако не во црква ќе живеам.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 21:05
Originally posted by oAr oAr напиша:

Јас поднесов преку агенција, а знаев дека можам и сам. Само дознав дека шансите биле подобри така, знаеле што како да наведат во апликацијата.

И да добијам green card, Чикако не ми бега..само таму имам пријатели. Ако не во црква ќе живеам.



Кој те излажа дека преку агенција имаш поголеми шанси

Е браво бе, ве стижат како овци

Сите апликации одат во процесниот центав во Kentucky, па после тоа компјутерскиот систем ги селектира добитниците по некои си претходни критериуми.

Кој ве лаже бре ........
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 12:18
pa,  valjda agenciite!збунетост

...tie znaele podobro da go popunat  toa,

...demek ...ime i prezime ...i struka.. i  so koj i kako....i koga....e epten jaka filosofija ,...za ''kazuvanje''.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.