IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми со миленичињата на 4 тркала
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми со миленичињата на 4 тркала

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблеми со миленичињата на 4 тркала
    Испратена: 16.Март.2011 во 22:33
Ајде да го раздвижиме дечки малку форумот,може....Да се постира нешто конкретно во стилот ....си имал дефект,па таму си бил,па делови од онаму,итн....па кај тој мајстор...Зошто другата тема е ок поставена....проблеми и прашања,а гледам се дискутира за типови на возила и модели...мислам дека темата е скроз промашена,нели
Секој од нас имал сигурно дали лошо или добро искуство со својот миленик на 4 тркала,нели......

Па повелете постирајте нешто конкретно што ке биде на сите од корист(шеми,упатства,....)
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 13:42
Некако повеќе ми одговара ОДРЖУВАЊЕ НА МИЛЕНИЧИЊАТА СО 4 ТРКАЛА. Пошто нема да дискутираме само за проблеми, туку и трикови, начини меѓу што и дефекти на милениците.

Добро што ме потсети. Проблеми и прашања заслужува малку чешлање и прочистување. Ако има веќе многу офтопик тогаш ќе ја закачам оваа леплива.

Епа... до сега едино мака имаме тргано со алнасерот на Опелот. Лани не палеше под прва... татко ми го носеше по мајстори и кога се врати му викам „што менувавте?“ Тој ми рече - Едно делче во алнасеротзагриженост

Сега пред месец - 2 сменија котва во алнасерот. Повторно колата не сакаше да пали... верглање у пм на сабајле....  Таман пред моментот на палење префрлаше алнасерот на замаец и сето у к**ац, верглај пак.


Инаку ... проблем што го имав со 101от е течење вода. Ма какви маки сум тргал со него. Од просторот под шофершајвната (мислам дека од тука се напојува парното со воздух... од кај знам) протекуваше вода и избиваше од под шалтабла или од дупките за парно. Утоп. Со кит за прозорци или силикон требало да се затни, ама јас немав нерви и го продадов. намигнување

Тоа е тоа... генерално , немам многу проблеми досега со милениците.
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 22:31
Денес ја носев мојата на центрирање.......Се супер,ама воланот бега накосо...........Држ не дај,никако да се намести...........О.К си реков.....сега на паркинг ке му ја расплакам мајката.............Арно ама не било така хехеххе инает цели 4часа воланот не сакаше да излезе од лежиште,ко заварен..........Е на крај изгледа го фанав на кондиција,се умори и нормално попаметниот попушти......Ја средив сега е како пушка ,,,,,,,,
Ова важи за оние кои имаат матиз.....Не се зезајте сами носете у сервис душата ми излезе,ама ја опраив работата......
Кој е во план да тура ЦД у матиз нека не ви продаваат финти у сервис како на мене(моарло цела шал табла да се вади бла бла бла.......)слободно пишете ке ви објаснам,едноставно е нема филозофија.....
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 00:51
Unistuvac na zabavi ... im go zemas lebot od usta na serviserite more ejjjj .... голема%20насмевка
 
I ja imam problem so mojata ... otkako mi kupija kola so 1.0 motor nogata ke mi propadne zaedno so pedalata za gas i ne odi bre ..... лутина
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 09:43
хаха... епа јас ко така можам да напишам книга „мојата борба“...секако, против корозија.... смеење До сега имам најдувано пуцвал во праговите, пластика топена над скапаното, пластофил наместо кит, пурпена колку ти душа сака....  а јас пак исклучиво потполнувам со писа...плазење

Блу.. абе.. 100 пати се имаш пожаленo од колата, никако да разбериме што кола е....трепкање


Изменето од volkswagen - 26.Март.2011 во 09:45
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 17:13
намигнувањеголема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 18:28
Леле кутричката таа.... ова треба да го молиш за да тргни...изненадување
Па од друга страна... 3 цилиндри... колку троши??? НЕгде околу 7??
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 21:08
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Unistuvac na zabavi ... im go zemas lebot od usta na serviserite more ejjjj .... голема%20насмевка
 

I ja imam problem so mojata ... otkako mi kupija kola so 1.0 motor nogata ke mi propadne zaedno so pedalata za gas i ne odi bre ..... лутина


Ич бе брат не ги едуцирам...............Ај за нешто да ке одам во сервис.....ама она што можам сам јооооооооооок сам свој мајстор
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2011 во 01:10
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Леле кутричката таа.... ова треба да го молиш за да тргни...изненадување
Па од друга страна... 3 цилиндри... колку троши??? НЕгде околу 7??
 
 
Smeniv 2.0 motor so 1.0 tuka lezi zajakot ... голема%20насмевка
Inaku so non-stop vklucena klima trosi 7.3 provereno .... среќа
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.