IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - DVI output
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DVI output

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: DVI output
    Испратена: 18.Февруари.2011 во 12:08
Pozdrav do site.
Odamna nemam pisuvano na temata video, ama sega me stegna problem i moram
Bi sakal da prasam dali nekoj od forumdziite ima nekakov si DVD player so DVI output. Ona sto mene mi treba e bilo kakov player, converter, mixer, upscaler ili bilo sto drugo koj ima DVI izlez. Takviot izlez mi e potreben za VideoWall, za serisko povrzuvanje na LCD monitori. Konverzija od tipot HDMI->DVI ne raboti, odnosno ne prosleduva slika do naredniot monitor(provereno). So DVI izlez od kompjuter funkcionira besprekorno, no bi sakal da probam dali moze da dobijam slika i od drug izvor.

Vi blagodaram na site
Ocekuvam pomos (prvenstveno @Tegla)...
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 15:01
Jas do sega nemam videno DVD pleer so DV izlez, a toa e zatoa shto za da ja ima taa opcija treba da postoi i ekran koj bi koristel takov vlez. Vo konzumerskata tehnika takvo neshto ne postoi, a vo profesionalnata do sega nemam zabelezhano. Toa ne znachi deka sigurno nema, no shansite se minimalni...

Od druga strana znam sigutrno deka ima video mikseri so DV vlez i izlez, kako i DV video rekorderi/pleeri.
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 18:04
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Jas do sega nemam videno DVD pleer so DV izlez, a toa e zatoa shto za da ja ima taa opcija treba da postoi i ekran koj bi koristel takov vlez. Vo konzumerskata tehnika takvo neshto ne postoi, a vo profesionalnata do sega nemam zabelezhano. Toa ne znachi deka sigurno nema, no shansite se minimalni...

Od druga strana znam sigutrno deka ima video mikseri so DV vlez i izlez, kako i DV video rekorderi/pleeri.


Zoran, mene mi e potreben DVI interfejs (so "i" na kraj), koj se koristi kako izlez od graficka karticka na kompjuter, ne zboruvam za DV(firewire)...

Изменето од ang3l4o - 18.Февруари.2011 во 18:07
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 14:26
Nekoj da sretnal vakvo nesto????
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 23:07
Bidejki bev prozvan...
Nikogas do sega ne sum sretnal DVD so DVI izlez. Niti pak imam iskustvo so video prezentaciski uredi (video dzidovi, bimovi i sl.) Imam iskustvo so realizacija na nastani, no za bimovite sekogas e zadolzena specijalizirana firma.
Za zal ne mozam da ti pomognam.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 02:11
Ne mora da e DVD. Znaci bilo koj konverter, koj najcesto se koristi vo televizii za prikaz na monitori so DVI vlez. Od bilo koj video signal, da pravi upscale, ili konvert na DVI...
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 11:02

Ангелчо, другар да си провериш ти во Логинг електроника да видиш да не имаат тие нешто такво. намигнување

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.