IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Skipping Breakfast (MK)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Skipping Breakfast (MK)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Skipping Breakfast (MK)
    Испратена: 17.Октомври.2010 во 20:31
Thrash/Death/Metalcore бенд од Битола. Егзистираме од октомври 2008 година, свириме нешто во стил на Lamb Of God, Pantera, Dethklok, Violator, Kreator и сл.Досега имаме забележано 4 настапи и тоа: 08.07.2009 - "Фонтана" - Битола, 24.02.10 - "Домот на културата" - Битола, 08.08.10 - "Shut Fest - помошен стадион Ќумурно" - Битола и 17.09.10 - "Клуб Хавана" - Скопје. Поставата е следна:

Иван Лозановски - Вокал
Александар Томевски (Алек) - Гитара
Стефан Гулевски (Гули) - Гитара
Коче Илиевски - Бас гитара
Иле Лулевски - тапани

Нашето демо албумче е во фаза на праење, а ќе носи наслов "Eating Breakfast" и ќе се состои од 6 траки, од кои "Floating Corpses" е готова и можите да ја слушнете на нашиот MySpace.

Еве и линк од "Клуб Хавана" - Скопје, каде што ја свириме Walk With Me In Hell од Lamb Of God. Секакви критики се добредојдени. Cheers !

http://www.youtube.com/watch?v=oFu1f1knv5w
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Mason_Petrarka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mason_Petrarka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 03:15
Па ви сте бјли најбољи педери у маало!!! А видиш, ЛОзано вака смешно ми е по форуми да го има :P Не бе к*рка, се дупам само, продолжете со истото темпо и се ќе биди супер! само напред
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 15:09
Фала Бокич :) :*
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.