IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Мислење за производите на SONAX
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мислење за производите на SONAX

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мислење за производите на SONAX
    Испратена: 10.Октомври.2010 во 13:32
Vase mislenje za programata na SONAX opsto,pocnuvajki od aditivite za vo motor ,pasti za poliranje,krpi i sl.Postirajte sliki ili iskustva kako st ezadovolni od efektite
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 13:43
Skoro dve godini maka macev so prednite svetla od mojata kola.Inaku se raboti za matiz kade prednite svetla se pod agol i na udra na sonce,dozd i sl.raboti.Eksperimentirav so razni tipovi na pasti za poliranje na akrilno staklo,duri i probav so arf za domakinstvo (zena mi ke me ubiese)no nemase efekt.Slucajno mi padna vo race katalogot na SONAX kade vidov deka imaat pasta za poliranje na akrilno staklo.Ja kupiv(vo HUBO e najeftina 230,00denari)i se zafativ za rabota.Upatstvoto veli"za pogolemi ostetuvanja upotrebete sitn asmirgla granulacija 5000)Najsitnata sto ja najdov bese 1200,no ako mozete i positna uste poubavo zosto go skratuvate vremeto na poliranje.I pocnav Prvo isturiv scelo sise voda i pocna da smirglam Si rekov veke se upropasteni taka da polosi ne mozat da bidat.Po 15minutno smirglanje so ogromna kolicina na voda(vnimavajte da ne se zagree smirglata)prednite svetla bea matirani So pamucna krpa pocnav da poliram,poliram.poliram,....... Po 30 minuti poliranje prednite svetla bea 90%kako novi.Sledniot den sledese nova runda i sega se kako da se kupeni od prodavnica.Ke gi slikam kakvi bea i kakvi se sega za da zabelezite ooogromna razlika.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 19:47
Jas imam odlicno iskustvo so Conditionerot za koza vo avtomobilot od Sonax. Malce e skapicko toa odrzuvanje, bidejki najprvo se upotrebuva pastata, pa se brise so specijalna krpa, za potoa da stavis pena za sjaj, i pak so druga specijalna krpa od Sonax, za da kozata vo avtomobilot ispadne kako da e sega kupena. Inaku probav eden polir krem od Sonax (neznam kako se vika) za slabo izbledena boja, i ne mi dade nekoj poseben efekt... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.