IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Марс - Мистерија или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Марс - Мистерија или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 00:17


Па заложи го шеширот.голема насмевка
Што ќе ти е на Марс.
Офтопик ќе си таму со натпис “Sun god“...плазење



Originally posted by brza brza напиша:

- abe, jas probav da se prijavama ama, stignav   samo do  tuka:тага

...голема насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 00:23
-ma ne e do 12-te $ tuku, ne mozev..... kako da im gi ''dadam''.голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 00:35
ti opameti se kako i jas, pa tie neka ti davaat po 12$ sekogas koga ke im padnes tamu црвенеењесмеење
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2013 во 00:40
...ma jas i 120 ke im dadam ,да
...samo da se pobegne  shto podalje od Ebanovinava antichka,голема насмевка

..a podalje od Mars...nema ...zasega.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 23:31
Moze na linkov ne mu e mesto tuka ...ama nemam idea kade bi mozel na drugo mesto da postiram ...

Ne znam dal e se ova vistina so detencevo....збунетост 

ДЕТЕ ТВРДИ ДЕКА ЖИВЕЕЛО НА МАРС: ЗНАМ ШТО НЕ ОЧЕКУВА (ВИДЕО)

Руското момче Бориска тврди дека некогаш живеело на Марс и дека планетата била населена, но дека ја преживела најголемата катастрофа во својата историја, губењето на атмосферата.

b1180b57d2a6fcaacfea5479ef084e6d

По тестирањето во училиштето надлежните решиле Бориска веднаш да го посетува второто одделение, но потоа тоа им било товар. Никому не му се допаѓало тоа што момчето од еднаш го прекинувало наставникот и му велело дека не зборува вистина, а тоа се случувало, дури и по неколку пати на ден, пренесува „Аура“.

За необичното дете Бориска прв пат се слушна од приказната на еден очевидец на експедиција на северот на Волгоградската област.

boriska1Тој постојано на возрасните им зборува дека на Марс имало цивилизација, за мегалитските градови и марсовските вселенски бродови, за летовите на другите планети и за државата Лемурија на Земјата, чиј што живот го познавал од сопствено искуство, бидејќи вели дека понекогаш доаѓал од Марс, на големиот континет, каде што имал и пријатели.

Сите кои што разговарале со него, се изненадени од две работи. Првин поради тоа што има невообичаено знаење за еден дванаесетгодишник, како и тоа што говорот не е на ниво на дете на неговата возраст. Тој користи терминологија, детали и факти од минатато за Земјата и Марс, поради што му завидуваат дури и универзитетските професори.


Бара пријател „Земјанин“

Интересно е што Бориска дошол на светот на 11-ти јануари 1996 година, во градот Волзхку, во провинциското породилиште. Мајка му, Надежда Кипријановиќ работи како дерматолог во градската болница, а татко му Јуриј Товстенев е офицер. Тие велат дека ќе бидат среќни доколку некој може да им помогне за да се реши невобичаениот феномен за неговиот син, но засега со интерес го набљудуваат своето чудо.

boriska3Кога има година ипол веќе можел да чита тешки зборови од весниците. На двегодишна возраст започнал да црта различни нијанси. Сите негови воспитувачки велат дека имал голема дарба за јазиците и дека мозокот му е неверојатно развиен. Забележале и дека има феноменално помнење. Но, родителите утврдиле дека нивниот син до своето знаење не доаѓа само од набљудување на околината, туку и од некои други извори. Велат „како да примаше некои информации од некаде“.
-Никој не го научи на тоа. Изнесуваше такви детали за Марс, планетарниот систем и другите цивилизации, по што останувавме без зборови-изјави мајка му Надежда.

Бориска вели дека некогаш живеел на Марс, и дека таа планета била населна, но дека ја преживеала најголемата катастрофа во својата историја, губењето на атмосферата. По тоа малкуте граѓани живееле во подземните градови. Во тоа време тој често летал на Земјата поради трговија и научно-истражувачката мисија.

Boris_Kipriyanovich_jeuneИзгледа само тој бил пилот на вселенскиот брод. Тоа се случувало во време на Лемуријската цивилизација, но имал и пријател Лемурец кој починал пред неговите очи.
-Се случи голема катастрофа во која експлодираа планини, а големите континенти се распаднаа и потонаа под вода. Одеднаш голем камен падна во местото во кое што бевме јас и мојот пријател. Не можев да го спасам. Сега треба да се сретнеме на Земјата-вели тој.

Најавува големи катастрофи

Кога ќе има инспирација, тој зборува интересни приказни за Маите, бидејќи смета дека луѓето не знаат многу за тој фасцинантен народ. Според него на Земјата сега се раѓаат посебни деца, поради некои големи промени, кои што треба да се случат на планетава. Затоа ќе биде потребно ново знаење, пошироко од менталитетот на земјаните.

-Се почесто се раѓаат „индиго“ деца, но во нашиот град не сум сретнал. Можеби Јулио Петрова, таа ми верува, што значи дека нешто чувствува. Остататите обично се смеат кога зборувам. На Земјата ќе се случат две катастрофи и затоа се раѓаат тие деца, бидејќи мора да им помагаат на луѓето. Половите ќе се свртат. Јас се плашам од тие катастрофи, бидејќи ние живееме вечно. Се случи катастрофа и на Марс, каде што порано живеев. Тие беа народ како ние, но дојде до нуклеарна војна и се изгоре-тврди тој.

Бориска наведува дека Марсовците дишат воздух кој претежно се состои од јаглед диоксид, а кога тие би дошле на нашава планета би живееле во близина на оџаците.

boriska4-Кога ќе се најдеш во тело на земјанин го вдишуваш овој воздух. Но ние не го сакаме, бидејќи тој предизвикува стареење. На Марс луѓето вечно се млади, на возраст од околу 30 и 35 години.
Тој не се сеќава на своето име од животот на Марс, туку само на својот живот од тринаесетата година.
-Носевме посебни очила и се боревме цело време. Може повторно да се оживее Марс, но постои една станица, која што е потребно да се уништи. Тоа е тајна, но можам да нацртам како изгледа, бевме близу до неа
Родителите го воделе на различни прегледи, бидејќи стравувале за него. Свесни се дека тој е чудо на природата.

Вселенска катаклизма

Една рекол дека научниците сигурно ќе ги интересира тоа што во нашиот Сончев систем нема девет планети, туку две повеќе. Тие се наоѓаат зад Плутон.

boriska2Според неговите зборови Марс некогаш бил во близина на Јупитер. И Месецот тогаш му припаѓал на Марс, но по вселенската катаклизма Марс ја сменил својата орбита и така Земјата го добила својот сателит, Месецот. Но, тој не може да се сети на некои детали од тој период.

На петгодишна возраст ги изнанадил своите родители кога почнал да зборува за планетата Просерпина, која што е уништена пред повеќе стотици илјади, а можеби и милиони години.
-Таа планета повеќе не постои, но нејзините жители се телепортирани во петата димензија, која што ја викаат паралелен свет. Ние ја гледавме смртта на планетата од Марс- раскажува Бориска.

Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2015 во 18:30

ФОТО: Доказ дека навистина постои живот на Марс


Навистина постои живот на Марс. Според љубителите на конспиративните теории на дел од овие фотографии што роверот Кјуриозити ги праќа на Земјата може да се видат докази дека навистина постои живот на Марс.

Според нив фотографиите на Кјуриозити откриваат нешто повеќе од напуштен црвен терен каде има само карпи и тоа многу карпи.

За некои од нас ова е само карпа, а за некои други, игуана.

Според некои, она што се гледа на оваа фотографија не е карпа, туку вселенско летало.

Според некои на оваа фотографија се гледа жена, која директно го набљудува роверот, според НАСА станува збор за чудна формација од карпи и песок.

Љубителите на НЛО велат дека на оваа фотографија се гледа пирамида која е со големина на автомобил и сметаат дека најверојатно станува збор за врв на многу поголем објект.

Летечка карпа? Набљудувачите со поостар вид ја забележале оваа карпа која лебди над површината на Марс.

Пред Кјуриозити, на Марс беше роверот Спирит, во 2008-та ја испрати оваа фотографија, за која многумина тврдат дека покажува сирена.

Човечки череп? Овој „череп“ беше фотографиран минатата година, според многумина, дефинитивно овде не станува збор за карпи.

По сите овие фотографии, повторно останува отворено прашањето: Дали навистина постоиживот на Марс? Проценете сами!

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2015 во 20:11

НАСА: Марс имал слична атмосфера како на Земјата, дали ни следува иста судбина?


Научниците од Американската вселенска агенција велат дека на Марс имало атмосфера слична со Земјината, но е послаба поради влијание на соларните ветрови. Во минатото, соларните ветрови биле многу почести, а токму тоа е причината поради која Црвената планета забрзано ја губела атмосферата.

Научниците од НАСА објаснија дека тоа не се случило и со Земјината атмосфера поради силното магнетно поле кое ја штити нашата планета од штетните влијанија од вселената. Тие сметаат дека Марс некогаш бил прикриен со големи водени површини, но дека количината на вода се намалува побрзо во споредба со намалувањето на атмосферата.



Марс исто така имал магнетно поле, но тоа „згаснало“ пред околу 4.2 милијарди години, велат научниците. Тогаш почнал и процесот на губење на атмосферата и траел до пред 3.7 милијарди години. Во тој период, Сонцето било многу активно и соларните ветрови биле поинтензивни.

Како што е соопштено на вчерашната конференција, во овој стадиум на постоењето на Сончевиот систем, мали се шансите слична судбина да и се случи и на нашата планета.



Изменето од Valerija - 13.Ноември.2015 во 20:11
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2016 во 10:56
Лично тврдам дека постои Марс. Бидејќи се сеќавам дека сум живеела таму, едно време и не ми беше таму добро. Исто ко и детето и јас... Исти симптоми, ама до сега не им ги иам кажано на никој, да не ме праат будала.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2016 во 18:53
Originally posted by Суада Суада напиша:

Лично тврдам дека постои Марс. Бидејќи се сеќавам дека сум живеела таму, едно време и не ми беше таму добро. Исто ко и детето и јас... Исти симптоми, ама до сега не им ги иам кажано на никој, да не ме праат будала.


 
Остави ги оние кои ќе посакаат да те направат будала.

И не мора тоа да било Марс… можело да биде некој друг свет. 

Ти си во овој свет, но не си од него, како и многумина други кои не се сеќaваат на тоа.









Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2016 во 19:35
Рука на срце, у прао си Месинџер.
Ама се сеќавам дека било Марс, така се викаше то сфето у кој живеев ја у претходниот живот.
И сега сум во овој свет, ама не сум дел од него...
Со овие сеќавања,шо ми останава, тешко како би функционирала нормално.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 02:44
Сега си тука за да имаш тукашни искуства.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 14:37
Originally posted by Суада Суада напиша:

Лично тврдам дека постои Марс. Бидејќи се сеќавам дека сум живеела таму, едно време и не ми беше таму добро. Исто ко и детето и јас... Исти симптоми, ама до сега не им ги иам кажано на никој, да не ме праат будала.


Марс ти е супер местенцее,сеа малце има прашинка ,ке се искиниш во чистење по дома ама поарно ,зашо Плутон ко бев , цело времее со шурупите во раце останавме...
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 15:24

[/QUOTE]Марс ти е супер местенцее,сеа малце има прашинка ,ке се искиниш во чистење по дома ама поарно ,зашо Плутон ко бев , цело времее со шурупите во раце останавме...[/QUOTE]

Апсолутно.
Многу убави искуства имаме ние од Планетиве, ние што сме ги доживеале, сме биле избрани да одиме таму. Кој не знае
Не знае шоје живот.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.