IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Дубровник - Хрватска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дубровник - Хрватска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 07:30
Originally posted by stigma04 stigma04 напиша:


na ova mesto bi odel 10 dena,so edna dobra riba.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2010 во 12:23
Ме интересира колку кошта приватно сместување во Млини од ден? Ај ако не ти е тешко одговори, сакам да одам оваа година на одмор во Хрватска или Црна гора па сакам да знам како се движат цените во приватно сместување.

Поздрав и благодарам!
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2010 во 21:47
mlini tie najdobra destinacija za prav odmor, jas bev preku prilepska agencija, sega ova godina neznam tocno kako se dvizat cenite,ama ke te informiram.poisplatlivo e da si vo mlini,oti e poeftino a i dubrovnik tie samo 2 km.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2010 во 22:56
ок,фала многу што одговори,ако дознаеш информирај ме
јас нема да одам преку агенција...
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2010 во 02:38
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

ок,фала многу што одговори,ако дознаеш информирај ме
јас нема да одам преку агенција...
nema problem ke te informiram
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
BOJAAN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2010
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BOJAAN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 22:36
Многу е убаво, се надевам дека пак ќе отидам :)
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2010 во 01:13
se nablizva letoto pa dobro e povtorno da se poseti dubrovnik
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2014 во 09:29

Дубровник, најубаво пристаниште на Медитеранот



 Image result for убавините наDUBROVNIK



Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 11:35
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 19:59

ЕЛИТНАТА ХРВАТСКА ДЕСТИНАЦИЈА – ДУБРОВНИК

1 (22)

Дубровник е гордоста на Хрватска, елитната дестинација која зрачи со космополитска енергија и еден од најубавите медитерански градови кои мора да ги посетите.

Дубровник бил независна република која живеела претежно од трговија. Ова место успеало да се одржи многу векови и покрај постојаните претензии, особено од турското царство и венецијанската држава…

Уште во 19 век бил откриен од страна на познати личности, за во 20 век да стане позната елитна дестинација. Фактите зборуваат доволно. Повеќе од дваесет луксузни хотели, зборуваат колку е важно да се биде овде. Овде доаѓале многу кралови, кралици, принцови, принцези, претседатели, високи дипломати и познати луѓе, меѓу кои и познатиот Папа Јован Павле II, кој е и почесен граѓанин на Дубровник.

1 (2)

Исто така, Дубровник со своите прекрасни локации во последно време станува едно од омилените места за венчавка од соништата. Покрај луксузното и ексклузивно сместување, во Дубровник може да се најдат и бројни ноќни клубови и ресторани со врвна услуга. Поради големата популарност и ексклузивниот статус во светот, особено меѓу богатите и славните, кои купуваат недвижности за своите летни резиденции, пазарот за недвижности на почетокот на новиот милениум доживеа огромен подем.

Со оглед на овие, а и многу други „ скриени “ причини, Дубровник е дестинацијата број 1 која мора да ја видите…

1 (3)



Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 11:34
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2015 во 11:29

Патување кое ќе ве остави без здив: Магијата на прошетката низ Дубровник, па на кафе и локум во Башчаршија


Не постои поубав период за патување од пролетта. Особено за прошетка низ најубавите градови на Балканот. Постои некоја посебна магија во воздухот во ова годишно време.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-1.jpg

Започнете го патувањето со градот кој е вистински бисер на Медитеранот...градот кој ве остава без здив со својата исклучителна природна убавина - Дубровник. Ќе се создаде пред вас како чисто изненадување, како глетка која не може да се спореди, како причина која најдобро ќе го оправда вашето патување. Затворен во своите ѕидини во него ќе најдете свет кој го сакате, цврст и познат, полн со богатства.

Прошетка по Страдун - центарот на сите случувања, тесните улички и продавнички, тврдината – ќе се сретнете со сите убавини на неговото урбано јадро, со векови учени вештини на ѕидање, резбање, вајање.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-2.jpg

Емоции на тацна – добра чаша вино во комбинација со совршен поглед на кристалното Јадранско море, проткаени со звуците на уличните музичари. Над Дубровник има доволно ѕвезди за секоја ваша желба, месечина за секој ваш копнеж.

Бројните музеи и галерии, филмските и музичките фестивали се само дел од културните настани кои ги нуди овој прекрасен град.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-3.jpg

Завршете го денот со крстарење околу стариот град, уживајте во магијата на зајдисонцето, останете маѓепсани од комплетната „доза“ убавина која ја нуди идеалниот град на Јадранот.

Продолжете го патувањето со уште малку „храна“ за вашиот дух. Од Дубровник - кон Мостар и Меѓугорје. Меѓугорје е еден од најпознатите Римокатолички храмови во светот. Местото стана симбол за чудесното појавување на духот на Пресвета Богородица, кои започнаа во 1981 година, по што почна да се развива верскиот туризам.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-4.jpg

Од тогаш, ова место, во близина на Мостар, стана една од најпосетените туристички центри во Босна и Херцеговина, која годишно ја посетуваат околу еден милион верници од целиот свет. Светилиштето во Меѓугорје се уште го има задржано неговиот оригинален шарм, каде што верниците го наоѓаат својот мир во верата.

Во срцето на југоисточна Европа, градот кој со децении ја раскажува својата приказна и сведочи за една богата традиција и култура. Приказната за градот на Миљацка започнува овде. Сараево е град кој е посебен по многу нешта и со сигурност ќе ве освои на прв поглед. Луѓето се ведри, љубезни, добри, насмеани. Целата топлина и љубов ја споделуваат со своите гости.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-5.jpg

Седнете на утринско кафе со локум или чај во Башчаршија – почувствувајте ја традицијата и културата на Сараево во центарот на овој неверојатен град.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-6.jpg

Стариот дел од градот, црквите, џамиите, музеите и прекрасните кафулиња се задолжителни при посетата на Сараево.

Облакодерот Аваз е највисоката градба која нуди спектакуларна глетка на градот и можност да уживате во неповторлив поглед.

patuvanje-koe-ke-ve-ostavi-bez-zdiv-magijata-na-prosetkata-niz-dubrovnik-pa-na-kafe-i-lokum-vo-bascarsija-7.jpg

Сараево има многу што да понуди и раскаже. А, ќе имате и вие откако ќе успеете да ги средите впечатоците од сите убавини.

Патувањето од соништата ви е на дофат – искористете ги Велигденските празници за да креирате нови спомени. 

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.