IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - 20 години парламентарна демократија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

20 години парламентарна демократија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Прашање: Колку во Македонија има парламентарна демократија?
Одговор Гласови Статистика
8 [23,53%]
1 [2,94%]
6 [17,65%]
0 [0,00%]
1 [2,94%]
18 [52,94%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2013 во 23:01
...и ова, ќе гласам за ВМРО и на овие избори како и на претходните  и се надевам дека потоа нема да ми пукне филмот и да ме совлада другиот во мене.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 00:11
...opoo.изненадување..i ovoj bil od nivnite...ovci !

....sigurno za 550 din .  se prodal ...pak !намигнување


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 00:24
...да беа песто тебе ќе ти дадев 100,ама не се.загриженост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 13:55
...gledam nekoi tuka se ''djapaat'' so toa  deka shtom imalo zakoni,...imalo i demokratija vo ebanovinava :


...i navistina,kolku e ubavo koga së e ...po demokratijata, neli ?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 19:01
[QUOTE=zagor]...и ова, ќе гласам за ВМРО и на овие избори како и на претходните  и се надевам дека потоа нема да ми пукне филмот и да ме совлада другиот во мене.[/QUOTE
За твојот филм не знам, ама ним нема да им пукне-оти за нив работи 20годишната парламентарна демократијанамигнување Еве зошто јас нема да гласам за советничките листиразмислување

Пет причини зошто е добро да бидеш општински советник

И во стилот на Брза- Дали е така и онаму негде во светотхипнотизиран


Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2013 во 23:40
Хахахаааа,а шо мислевте дека се општинските советниците: патриоти,визионери,реформатори ..?
Тоа се поединци кои имаат право да си земаат паушали,да прават бизнис зделки,учествуваат непосредно на тендери и прават еден куп други заебанции од кои се олеснува општинската каса.
А како шо имам прочитано, Рудолф Џулијани не беше некој шарлатан кој се приклучи 3 месеци пред да има градоначалнички избори на Републиканците,не одел во Денвер да агитира , немал испечатен докторат од некоја визба во Бруклин,нити за советник поставил Каубој од Тексас.
Работите како во примерот погоре се поставени кај нас па затоа поединци се против влез во ЕУ оти таму важат други правила на однесување,а на чешмите од каде се одливаат пари веднаш се става пломба.
Зато еден мал совет,ако некој ви побара да му го доверите гласот,вие слободно прво дајте му ја трансакционата сметка за подобра доверба.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2013 во 10:39
lehka diktatura, kako termin go ima samo u tikvata na bugarin the patetik, takvo nesto nema vo analite na terminite
.
diktatura vo makedonija postoi samo vo recnikot na luzerite od tipot na branko i makraduli, koi nisto drugo ne im teknuje
nekoi drugi termini na luzerite:
- pogresen kurs na makedonija
- antikvizacija
- bukefalizacija
- teror vrz mediumite i strav od telefoniranje
- zenitre vasi imaa drugi sfaleri, nie ne mozeme da stigneme

itd


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.