IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Патување во Шведска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патување во Шведска

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
hipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Патување во Шведска
    Испратена: 09.Март.2010 во 00:44
Здраво до сите,сакам да ја искористам приликата тоа што се укинаа визите и да отидам на одмор во некоја европска земја со мојата девојка и затоа ја одбрав Шведска,поточно некаде во јужниот дел на Шведска.

Ајде Дијаспоро и сите што биле во Шведска ме интересира каде е поевтино и како стојат цените за храна и стан и предложете во кој град(некаде околу Geteburg) да најдам сместување али цените да бидат ниски до средни зашто буџетот ми е ограничен.

И напишете ми се што е потребно за легален престој.
фала.


Изменето од hipper - 09.Март.2010 во 00:48
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 17:50
Или најди некоја Швеѓанка или оди во Бангладеш на шетање ако сакаш поефтино да си поминеш.заборавија Шведска. нема преспивање испод 80 еуро...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 18:27
паметно ............
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2010 во 22:15
охоо... во шведска да поминеш ефтино ?? нема теоретски шанси изненадување самиот престој, храна, превоз, и се што гледаш околу тебе е ненормално скапо,скапо,скапо.... од мое искуство.... влошките ги купив 4 евра, а не пак за другото голема%20насмевка


иначе, земјата е убава, средена и цивилизирана - светлосни години пред нас, и навистина има што да се види.... само... пак ќе повторам, нема и не очекувај да биде ефтино среќа би ти препорачала да го посетиш стокхолм љубов


заборавив... кога јас слетав со авион во шведска не ни ми го побараа пасошот... среќа со сигурност ќе ти треба биометриски пасош и осигурување... и сега бидејќи сакаш да одиш сам, мислам дека треба да имаш со тебе определена сума на пари, што би можеле да ти ја побараат - бидејќи немаш гарантно писмо...

најдобро е да прашаш во амбасадата и да не луташ да



Изменето од BisernA - 16.Март.2010 во 22:17
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 10:34
Ima eftino smestuvanje , ima hostels mislam se po okolu 15 eu na vecer , na svedski se vikaat vandrarhem gi ima vo sekoj grad a za smesno ima i privaten smestaj ama toa potesko se najduva.
Geteborg jas ziveam , cenite lunch so sok leb i toplo jadenje 8 eu , cenite restorant okolu 20 eu na pijacka , sega e kriza i vo mnogu mesta se jadi dvajca a se plaka za 1. 2 for 1 :)
Imas eftini mesta no imas i skapi ,
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 11:08
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Ima eftino smestuvanje , ima hostels mislam se po okolu 15 eu na vecer , na svedski se vikaat vandrarhem gi ima vo sekoj grad a za smesno ima i privaten smestaj ama toa potesko se najduva.
Geteborg jas ziveam , cenite lunch so sok leb i toplo jadenje 8 eu , cenite restorant okolu 20 eu na pijacka , sega e kriza i vo mnogu mesta se jadi dvajca a se plaka za 1. 2 for 1 :)
Imas eftini mesta no imas i skapi ,
 
...da navistina e skapo za nasi usluvi ,ama poevtino otkolku lani.
bas minatata nedela se vrativ od Kopenhagen  i cetvorica jadevme vo eden restoran...taka sredno-zalosna hrana i na kraj ...samo eden plati.za moe задоволство i среќа!!!
....газење%20од%20смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
hipper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hipper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 20:23
Добро луѓе не сум толку без скршена пара собрав со девојка ми околу 5 000 евра и се надевам дека ке биде доволно за еден месец,а иначе знам за тие пари имам хотел со 5* али јас сакам да си го поминам одморот на мој начин и со мои правила, ок ?!
Па повелете пишувајте и коментирајте :)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 20:41
So tie pari ja bi spicil na Kuba cel mesec, sigurno bi dobil podobri uslovi(citaj poevtini) smestaj hrana zabava...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 21:41
5 000 јурос изненадување

јас би отишла подалеку од Шведска плазење
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 10:12
тоа ти се околу 50 000 круни.... да па.... за еден месец... би требало да се доста.... збунетост со среќа ако одиш, убаво ќе си поминеш голема%20насмевка и не купувајте алишта, ако нема РЕА голема%20насмевка
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 15:56
A da prasam so e celta so odmor vo Svedska ? Zabava ? Pa nema bas...
Klima , sonce i more ? Ladno kamen e :)
Culture? Pa i ne bas
Ne znam so takov budget zosto bi teral ovde takov odmor
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 20:52
Ајде Бисерна објасни им точно како да си поминат во Шведска убаво на одмор? П а ако им се погоди и времето онака ко што беше зимава супер ќе си поминат. ШВЕДСКА е тапа и точка!!! Убава земја нема што ама за наш менталитет ЈОК. А овој шо запнал Шведска да иде најверојатно мисли ќе си најде некое работиче на црно па и ке спечали нешто и ке каже ја видел Шведска. Еве вие живеете таму па кажете ми и мене точно што да се прави таму? Лисеберг и Грона Лунд ке ги видат за два дена И ондак то..Можеби за Мид Сомар ке одат на некој остров и ке играат Дом Смо Гродорна со швеѓаните ако не му викаат Сварт Шкале.
ајде брат бегај негде каде што те сакаат..Батали Шведска!!
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 21:02
ako veke odis eve ti pogledaj n a ovoj sajt za hoteli..ovie se najpristojni i najeftini

http://www.hostelseverywhere.com/europe/sweden.html

СРЕЌЕН ПАТ
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 16:25
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Или најди некоја Швеѓанка или оди во Бангладеш на шетање ако сакаш поефтино да си поминеш.заборавија Шведска. нема преспивање испод 80 еуро...
 
Има и испод 80 евра за ноќевање.

На почетокот на годинава во Шведска е отворено необично преноќевалиште. Во близина на аеродромот во Стокхолм, патниците можат да спијат во авион. Џамбоџетот собира 85 гости, за в лето подготвува специјална понуда.

Аеродромот во Стокхолм годишно бележи 18. милиони посетители, но оние кои сакаа таму да преноќат досега мораа скапо да платат. Џамбо-преноќевалиштето сега нуди поевтина варијанта. Кревет во големата соба за преноќување чини 32 евра за ноќ.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.