IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Оптика (интернет,тв , итн)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оптика (интернет,тв , итн)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Оптика (интернет,тв , итн)
    Испратена: 28.Февруари.2010 во 21:41

Share Your Results

Share this result with others by selecting one
of the preformatted image links on the right.

Link%20to%20this%20
image%20to%20share%20your%20resultsare you beleive ?!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 22:26
pa, i ne e bash dve iljadiизненадување,..samo intrenet so telefon e 1537....so tv e malku povekje od dve...tuku,...mi dosaduvaat sekojdnevno ,...da gi "poslusham" i da me "osvetlat"...duri i popust tri meseci ima.. .za okolu "samo" 20 €....a , ponataka mozam da si se vratam kaj shto sum sega ,..na deset gb....inache so optichkiot nudat 20....pa,...ako ne produzam, sigurno nema da dojde nekoj da mi vadi od doma se shto e optichko.збунетост..osobeno da si go zemat optichkiot modem...koj inache koshta 7000 ako sakash da go kupish.

dobro e shto samo edna godina si "zaglaven".

inache,.. vo makedonija ima samo nekolku zgradi vo skopje dosega povrzani so optichki kabel.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 21:32
Originally posted by brza brza напиша:

....i se drugo...telefonija...televizija!-tuku,...prashanjeto e( za mene mislamнамигнување) ,...da stavam ili ne?збунетост..ne za drugo,...tuku kompjuterov mi e pet-shest godini star ,..pa, mi se chini deka i nema da ima kojznae kakov brzinski efekt ....optikata.


Нема врска компјутеро, разликата е огромна од 5 мегабита на 50 мегабитен интернет .
Ако ти се даваат 2000 денари или незнам колку е точно оптичкиот интернет , стависи.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 16:16
....i se drugo...telefonija...televizija!


-tuku,...prashanjeto e( za mene mislamнамигнување) ,...da stavam ili ne?збунетост

..ne za drugo,...tuku kompjuterov mi e pet-shest godini star ,..pa, mi se chini deka i nema da ima kojznae kakov brzinski efekt ....optikata.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.