IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Пишување песни...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пишување песни...

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
TAMARA_CRESA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TAMARA_CRESA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пишување песни...
    Испратена: 19.Декември.2009 во 09:42
IMA LI NEKOJ STO ZNAE DA PISUVA PESNI I PISUVA:) I KAKO DOBIVA INSPIRACIJA:D SAKAMNEKOJ DA MINAPISE PESNA ZATOA STO JA VOMOMENTOV NEMOZAM DA RAZMISLUVAM
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 11:51
Koga sum nervozen, se vadam niz pesnite, ama pishuvam samo rap tekstovi, bez razlika dali se komercijala ili undergroun. A najveke inspiracija mi dovaga posle tushiranje. Refrenite mi se mnogu slaba strana. Ama ide nekako.< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 15:32
Море какви поети има на форумоооов....И поетеси...
Баути хантер, Кејт д грејт, мајсторче, збунет,  филмаџика....и има многу...трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 16:56
пишував порано некои рап песни, ама слабо ми причинуваа задоволствотага

И сега еден од 2цата мои најдобри другари треба да напише рап строфи и метал рефрен , за сите да бидат задоволнитрепкање И ќе видиме, здравје, сакаме и студиска снимка ако испаднезадоволство
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 17:03
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

пишував порано некои рап песни, ама слабо ми причинуваа задоволствотага

И сега еден од 2цата мои најдобри другари треба да напише рап строфи и метал рефрен , за сите да бидат задоволнитрепкање И ќе видиме, здравје, сакаме и студиска снимка ако испаднезадоволство


da vi preporacham dobar producent i mnogu eftin???
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 17:11
се имаме најдено
уште јас да најдам 600 и неш. евара колку за гитарчевоголема%20насмевка И онда....задоволство


едит : имам точно 1313 постови изненадување


Изменето од volkswagen - 19.Декември.2009 во 17:12
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 17:13
iam mnogu tekstovi doma, bi trebalo da napravam nekoja traka... a zoshto gitara? toa ke bide RAPOMETAL?голема%20насмевкаголема%20насмевка


< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 17:36
рап строфи и хардкор рефрен


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.