IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - ПАСОШИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПАСОШИ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПАСОШИ
    Испратена: 08.Декември.2009 во 13:16
Ве молам за помош!!! Разбрав дека сите кои имаат плави пасоши до 20ти декември мораат да се заменат со новите црвени пасоши,поради безвизниот режим... Тој што нема да го замени до овој рок ќе биде казнет...
Дали ова ставрно е вистина???збунетост

Благодарам од напред... среќа
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 14:58
da mi e da znam samo koj shiri vakvi gluposti !!??изненадување...a be edno e neshto shto morash da go imash,..pa da te uslovuva nekako ,..a,  sosema petto pasosh! ...koj be moze da te natera da imash pasosh?...изненадувањеизненадување


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:14
Не мора пасшите да се заменуваат задолжително... ти си вадиш пасош само ако сакаш да ја избегнеш процедурата за вадење виза која сеуште важи за оние што ги имаат старите пасоши... а дека е задолжително, не е....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:55
Originally posted by brza brza напиша:

da mi e da znam samo koj shiri vakvi gluposti !!??изненадување...a be edno e neshto shto morash da go imash,..pa da te uslovuva nekako ,..a,  sosema petto pasosh! ...koj be moze da te natera da imash pasosh?...изненадувањеизненадување




Не си ме сватил баш... Јас студирам надвор од Мк... Јас МОРАМ да имам пасош нели? Затоа ме заинтересира.... намигнување Дали специјално морам да се враќам МК да вадам црвен пасош или можам да протуркам уште некое време со стариот.среќа
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:01
Originally posted by Omar Omar напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

da mi e da znam samo koj shiri vakvi gluposti !!??изненадување...a be edno e neshto shto morash da go imash,..pa da te uslovuva nekako ,..a,  sosema petto pasosh! ...koj be moze da te natera da imash pasosh?...изненадувањеизненадување
Не си ме сватил баш... Јас студирам надвор од Мк... Јас МОРАМ да имам пасош нели? Затоа ме заинтересира.... намигнување Дали специјално морам да се враќам МК да вадам црвен пасош или можам да протуркам уште некое време со стариот.среќа




Можеш стариот пасош да го користиш додека ти важи... само што после 19 декември ќе треба виза да вадиш за кај и да си... со биометриските пасоши нема потреба од виза, затоа и ти напишав дека не мораш да го смениш, не е задолжително, освен ако сакаш да ја избегнеш процедурата за вадење виза....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:02
e pa,...go ima  "tvojot sluchaj" vo zakonot!.....ke mozesh da si se shetash i ponatamu,do mila volja i so stariot...ama, ke si se machish da si vadish viza.
...pa , ti vidi kako ke ti bide polesno !
-znachi,ne morash da imash ( najnov!) !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:05
Ви благодарам... големо%20гушкање Иначе немам проблеми и со визата... Имам привремена дозвола за седење во рок од 6 години.. голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:08
ako ne mrdnesh od tamu kaj shto si,..i stvarno ne ti treba ,..a koga ke naminesh tuka.,...ke si izvadish crven!намигнување..( samo kojznae ushte kolku novi ke ima dotogash !)намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.