IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - „Албанска Македонија“Vs.Македонската енциклопедијa
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

„Албанска Македонија“Vs.Македонската енциклопедијa

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: „Албанска Македонија“Vs.Македонската енциклопедијa
    Испратена: 13.Ноември.2009 во 15:25
„Албанска Македонија“ одговор на „Македонската енциклопедија“



Првиот том на изданието „Албанска Македонија“, која, како што се наведува, е одговор на „Македонската енциклопедија“ и се очекува да излезе од печат на крајот на овој месец.

Ова го јави албанската новинска агенција Балканвеб, која ја пренесува изјавата на првиот човек на редакцискиот одбор на „Албанска Македонија“ новинарот и аналитичар од Тетово Нијази Мухамеди.

Во првиот том од 400 страници ќе бидат претставени оригинални документи на албански, англиски и француски јазик на познати историчари, албанолози, патеписци од 16 до 19 век, од кои се гледа автохтоноста на Албанците во Македонија, рече Мухамеди, за Балканвеб.

Тој нагласи дека изданието ќе биде силен одговор на „Македонската енциклопедија“.

A1
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 15:31
"Албанска Македониja"...........е тука веке почти умрев од смев......Очигледно ни е лесно да си луд......
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 17:12
ова е присилно упаѓање во Македонските системи и најважно медиумите и литературата, самото име води кон делба на македонија и воопшто нема смисла доколку албанците имаат само мирни и невини намери

и сега кој на кого треба да пали знамиња? кој кого провоцира?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 17:18
ова се вика брзина .... за месец дена а не со години ....... инстант историја во полза на инкубатор енциклопедија газење%20од%20смеење ......... и знаете што ? ......... нема да ме зачуди доколку возљубениот и нормално владата потпомогнати од гласачката машинерија во парламентот не е прифатат како официјална .... ЈБГ ........ опет возљубениот ќе треба да направи некоја глупост па нормално ќе му треба поддршката од коалицискиот партнер за кого вчера еден член рече дека го поздравува конструктивниот став ......... како да нема конструктивен став со таков шарлатан кој со своите потези само прави глупости поради кои после бара поддршка преку разни отстапки газење%20од%20смеење

Изменето од МАРШАЛ - 13.Ноември.2009 во 17:21
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 18:18
Mora ova da go napravile so mnogu "nauchni i dlabinski istrazhuvanja", shtom volku brzo ja spleskale ili pak ja spremale veke pa samo chekale moment koga da ja shtampaat. голема%20насмевка
 
Shto se odnesuva na imenuvanjeto NE SMEE DA SE DOZVOLI VAKVA ENCIKLOPEDIJA DA IZLEZE VO MAKEDONSKI TIRAZH i treba kako shto i zlatnik spomna MVR da si poraboti na sluchajov.


Изменето од Popi - 13.Ноември.2009 во 18:57
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 18:46
Originally posted by Popi Popi напиша:

Mora ova da go napravile so mnogu "nauchni i dlabinski istrazhuvanja", shtom volku brzo ja spleskale ili pak ja spremale veke pa samo chekale moment koga da ja shtampaat. голема%20насмевка
 

Shto se odnesuva na imenuvanjeto NE SMEE DA SE DOZVOLI VAKVA ENCIKLOPEDIJA DA IZLEZE VO MAKEDONSKI TIRAZH i treba kako shto i mungos spomna MVR da si poraboti na sluchajov.
da da sigurno treba Mvr nas u idividi da ne prasa sto da pravi
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 18:58
E pa ne e losho da gi potsetime, ne? среќа
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 19:00
Originally posted by Popi Popi напиша:

Mora ova da go napravile so mnogu "nauchni i dlabinski istrazhuvanja", shtom volku brzo ja spleskale ili pak ja spremale veke pa samo chekale moment koga da ja shtampaat. голема%20насмевка
 
Shto se odnesuva na imenuvanjeto NE SMEE DA SE DOZVOLI VAKVA ENCIKLOPEDIJA DA IZLEZE VO MAKEDONSKI TIRAZH i treba kako shto i zlatnik spomna MVR da si poraboti na sluchajov.
 
 
мислам дека треба да се дозволи да излезе ......... одамна се немаме смеено како треба голема%20насмевка 
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 23:09
Е па ....смејте се бе...
Сега.... Енциклопедијата ќе почне излегува и тоа во продажба..таква ...каква што и си е....
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.