IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sony Vegas Pro 9.0 Барам СОВЕТТТТТТТ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sony Vegas Pro 9.0 Барам СОВЕТТТТТТТ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mitas Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Sony Vegas Pro 9.0 Барам СОВЕТТТТТТТ
    Испратена: 02.Октомври.2009 во 21:46
Едно прашање , пред ден-два инсталирав Сони Вегас Про 9.0 и кога сега сакам да ја отворам програмата ,по4нува со отворањето и за едно 10-15 сек. пишува TWAIN_32 missing or corupted . Го симнав и тоа од интернет и пак се појавува истата работа.Молам за совет. Благодарам.....

Изменето од mitas - 02.Октомври.2009 во 21:54
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2009 во 23:31
Ne sum koristel Vegas. Go imam probano ama nekako mi e preamaterski. Od togas sigurno go popravile, ama ne e standard za montaza. Inaku TWAIN_32 vo Photoshop e Skener ili slicen nadvoresen ured za importiranje. Sto kje mu e vo Vegas, ne znam. Vidi po forumite na korisnici na Vegas. Sigurno kje ti odgovorat.
Sovet, da si zemes Preimere Pro CS3 i da ne te boli glava намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
mitas Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2009 во 11:27
Momentalno koristam Pinnacle 11 no kepcerot ne mozam da go stavam na obrabotka mi pisuva    enable for PAL   a gi imam otvoreno site klu4evi.?????????????
Go imam Premiere CS4 no uste ne sum probal da rabotam so nego
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2009 во 18:34
koga ke go probas/podnaucis Premiere, nema ni da pomislis na pinnacle, ulead... i ostala tajfa
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2009 во 15:57
Ne se maci so CS4. Ima bagovi i ne raboti mazno. CS3 e odlicen. A, Premiere Pro 2.0 ima na nego i DVD avtorizacija, pa ne ti treba Adobe Encore DVD da go ucis намигнување. 2.0 e sosema dovolen za DV i HDV materijali.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
mitas Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 16:11
fala
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.