IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Брзина на вашиот интернет
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брзина на вашиот интернет

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 00:07
Originally posted by zagor zagor напиша:

  

...ииии,уште еден пример на Данок на достапна услуга.лутина

некој гарант ќе напише да се жалам,ама што ако ми кажат....ако сакаш о.к.,ако не не мораш.

А што немам избор....ејјј,сето ова во земјата на информатичката технологија.

браво за нас...да браво.



Za godina ipol ....porasnavme malce.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 13:57
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Е ова е најдоброто нешто што сум го имала во последните неколку месеци! И тоа го сменив рутерот со најнов модел, ако има некаква врскаголема насмевка





Ако имаш пуштено ТВ, исклучи го, и ќе имаш 8 Mb/s :)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 14:07
Originally posted by Figgy Figgy напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Е ова е најдоброто нешто што сум го имала во последните неколку месеци! И тоа го сменив рутерот со најнов модел, ако има некаква врскаголема насмевка





Ако имаш пуштено ТВ, исклучи го, и ќе имаш 8 Mb/s :)

Немам Макс пакетчесреќа Само call&surf. Да бидам искрена не знам дали е подобро што немам или полошо. 
А реално, интернетов од Т-Хоум би достигнал ли нетов до кај тие наведени 12Mb/s? 
Барем помалку да плаќам ако не. Да се симнам од коњ на магаре, па само Basic да користам.



Изменето од evangeline - 11.Ноември.2013 во 14:07
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 14:25
Зависи од твоите интернет потреби и изборот на тв канали. :) Технички може да се постигне 12 Mb/s ако линијата е добра :) Ако си корисник на Call and Surf Basic и ја имаш брзинава 5.24 Mb/s тогаш линијата е најверојатно во ред. :)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 14:38
Не бе колега, корисник сум на Comfort, ама ако реално остане оваа брзина си викам само Basic да користам. И онака го користам само за работа, не симнувам ништо посебно и не ми е толку важна брзината се додека не морам да чекам по 10 мин да го отвори форумов, mail отвара секако побрзо. Затоа прашав, кога веќе користам помалку од 30GB и ја имам оваа брзина, тогаш подобро од коњот да си се симнам на магаренце, барем помалку пари ќе ми одат за интернет и телефон (кој што со месеци го немам допрено освен прашина што му бришам)среќа

Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 17:10
Аха, ја според брзината мислев дека си на Basic... Ја би ти препорачал Start пакет, имаш и бесплатни минути за телефонијата, а интернет брзината е до 8 Mbps.  Јави се на 0800 12345 да ти ја проверат и покачат брзината, бидејки според мене за интернет ти е најдобро да имаш 8 Mbps. Со 4 Mbps кои следат во Basic пакетот мислам дека е премалку. Тоа ти е одприлика download со 512 KB/s... Али како и да е консултирај се со 0800 12345 за колку е можно да ти испорачаат интернет, па според тоа одреди си го пакетот кој ти одговара. Можеби за тебе ќе ти бидат доволни и 4 Mbps :)


Изменето од Figgy - 11.Ноември.2013 во 17:34
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 20:01
Абре откога се откачив од газдиве наши и нивниот нет- ми се раздени...Ме шлапаа со години иљадарка за 30 гига со брзина од 4-5 мб/с и фиксен кој во рака не сум го фатил. Ееее сега Блажо сам си ги молзе овците...


You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 21:51
Епа за 30 гб толку е и брзината а и парите :)

 голема насмевкаголема насмевка


Изменето од Figgy - 11.Ноември.2013 во 21:52
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2013 во 19:23
Јас пак ги замарав дечкиве од техничка служба, може им се здосади од менеголема насмевка Овој пат директива со прашање, добро бе, зарем потрошив 300 GB за да ми е ваков интернетот? И дечково за греота не може да се снајде и да разбере што го прашувам. 
- Извинете госпоѓо, за мобилен интернет говориме? И тука ме остави со отворена уста, мислејќи се дали стварно имаат пакет од 300GB мобилен интернетизненадување
За на крај да ми рече дека 6 станови пријавиле проблеми со интернетот и линијата била слаба. Ех а да дојдевте да ја средите м? И така си останав без телефон и со многу брз интернет голема насмевка


Фиги, ти да не живееш на некоја друга планета, м?голема насмевка
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2013 во 02:22
Дали ти рекоа дека ќе пуштат налог за да помине екипа да го отстрани дефектот?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.