IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - CS4 64bit
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

CS4 64bit

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: CS4 64bit
    Испратена: 06.Јули.2009 во 02:50
Dali nekoj koristi 64 bitna verzija na Adobe CS4. Jas paketoto sto go imam, samo Photoshop ima 64bitna verzija, a ostanatite rabotat virtuelno so 32bit adresiranje. Bi sakal da probam celosna 64 bit verzija (dokolkju postoi) i da vidam nekoja razlika
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 16:32
CS4 ne e dobra. Ja imam i kako 64bit instalirano na 64bit XP i mozam da kazam deka LETA vo brzina na render, mozebi i povekje od 2 pati pobrzo odkolku na 32bit. Ama bagovite si postojat. Jas sepak bi rabotel bez bagovi, a za renderot kje si pocekam - kje pijam cigara so kafe намигнување.

I ako koristis plagini koi se 32bit - kje renda kako 32bit тага. I nekako mi e papazjanija - edni aplikacii se 64bit, drugi ne se..... pa raotat kako 32bit i na kraj si vikam "Sho gi vrtam!" намигнување


Изменето од Tegla - 07.Јули.2009 во 16:34
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.