IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Macromedia Dreamweaver
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Macromedia Dreamweaver

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Macromedia Dreamweaver
    Испратена: 07.Мај.2009 во 20:35
-Macromedia Dreamweaver
-Adobe dreamweaver
DECKI dali moze nekoj da mi pomogne ???

da mi objasnite malku povekje za programava
ama pls na makedonski ne na angliski

za sto e taa programa so sodrzi malku podetalno da mi objasnite
so moze da se pravi so nea malku istorija
i kakvi lenti so alatki i tn itn PLS mnogu mi treba KOJ KE POMEGNE PLS I BLAGODARAM ODNAPRED. :D:D
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 00:30
програмата овозможува креирање на web страни, со најновите технологии: JavaScript/Ajax, PHP, ColdFusion

http://www.adobe.com/devnet/dreamweaver/application_development.html

за упатства на македонски, некој ќе треба да засука ракави и да ги направи. среќа
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 17:29
Оди види во рамстор на прв спрат во книжарата да не има книга за тоа инаку на нет нема сигурно. среќа
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 19:58
Ok fala ke vidam da otidam do ramstor mnogu mi e potrebno FALA ZA POMOSTA :D
Кон врв
agent_007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај agent_007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 19:42
Moze da napisete web strana za da ja simnam Dreamweaver mnogu mi treba.
Odnapred blagodaram Kiko
Кон врв
agent_007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај agent_007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 19:54
Moze da mi ja kazete web stranicata za simnuvanje na Dreamweaver 8 .
Pozdrav Kiko
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 20:54
Originally posted by agent_007 agent_007 напиша:

Moze da mi ja kazete web stranicata za simnuvanje na Dreamweaver 8 .
Pozdrav Kiko


Преку гторент треба да ја симниш www.zamunda.net или www.mininova.net
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2009 во 14:31
Originally posted by agent_007 agent_007 напиша:

Moze da napisete web strana za da ja simnam Dreamweaver mnogu mi treba.
Odnapred blagodaram Kiko


симна или да ти кажам уште една страна на која можеш да најдеш ама баш се?!?
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:47
па DreamWear не помага многу, тоа е само web editor... можам да ти ја препорачам WebBuilder 2010... тука ги имаш сите кодови а за TexBar, TextArea, Button и слично не ни мораш да пишуваш, само може да ти напише. на оваа програма можеш брзо да научиш HTML, PHP, Java, CSS...
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 23:04
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

па DreamWear не помага многу, тоа е само web editor... можам да ти ја препорачам WebBuilder 2010... тука ги имаш сите кодови а за TexBar, TextArea, Button и слично не ни мораш да пишуваш, само може да ти напише. на оваа програма можеш брзо да научиш HTML, PHP, Java, CSS...


Учењето оди обратно прво ги учиш јазиците потоа ги употребваш во некоја програма.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 09:47
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

па DreamWear не помага многу, тоа е само web editor... можам да ти ја препорачам WebBuilder 2010... тука ги имаш сите кодови а за TexBar, TextArea, Button и слично не ни мораш да пишуваш, само може да ти напише. на оваа програма можеш брзо да научиш HTML, PHP, Java, CSS...


Учењето оди обратно прво ги учиш јазиците потоа ги употребваш во некоја програма.


да знам... за да изработиш веб сајт треба добро да знаеш јазик, ама викам дека на оваа програма имаш примери од кодовите, така можеш да ги научиш
Кон врв
Naum94 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Naum94 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2011 во 13:47
nemozam da ja simnam preku torent pomagajte :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.