IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - mala pomos koj znae i koj moze?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

mala pomos koj znae i koj moze?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: mala pomos koj znae i koj moze?
    Испратена: 18.Март.2009 во 23:24
Vaka se raboti za eden proekt za slikanje na cashi , ima li nekoj iskustvo vo vrska so toa, posto epten nikako ne mozam da se snajdam so refleskijata od svetlata okolu ,ako moze nekoj da mi navede primer, ili nekoj trik za da ispadnat poubavi fotkite, unapred blagodaram.
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
loser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 23:40
http://www.google.com/search?q=photographing+glasses&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 23:43
toa go znam be loser mislev od vase iskustvo c cc :)
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 00:25
Prekrasno! Znaci se sto ti treba e mini studio i bilo kakov of-kamera blic.
Zemas kutija taka pogolemka pola metro strana recimo. Ke iseces prozori na stranicite, osven na taa sto ke bide dole. Obicna bela hartija od printer ke zalepis po celata vnatresnost! I d krusl ting! Ti treba kako hamer ili dolga bela hartija za pozadi i dole. Kako da visi, za da bide simles, ti teknuva... Blicot od bilo koja strana, i gotovo.
Kako advanst moze da upotrebis i dupka od dolnata strana, i da stavis crna simles hartija za nazad. I kako sto go stavas blicot gleas da fakja i pod kutijata (koja e na staklena masa) i pod casata ke stavis ogledalo za da frla i od dole svetlina. A ako imas povise blicovi, samo stavi eden odozdola.
Eve sliki:





Изменето од mdeni - 19.Март.2009 во 00:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.