IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - DVD Duplicator
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DVD Duplicator

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: DVD Duplicator
    Испратена: 12.Март.2009 во 21:28
Mozebi ne e najdobroto mesto za postiranje, no mislam deka tuka ima lugje koi mozat da mi pomognat. Ne interesira kade kaj nas moze da se nabavi DVD duplikator, ili barem kontroler za DVD duplikator.
I dali nekoj znae da mi posoci dobar i brz disc printer(ama stvarno brz).
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 23:37
Originally posted by ang3l4o ang3l4o напиша:

Mozebi ne e najdobroto mesto za postiranje, no mislam deka tuka ima lugje koi mozat da mi pomognat. Ne interesira kade kaj nas moze da se nabavi DVD duplikator, ili barem kontroler za DVD duplikator.
I dali nekoj znae da mi posoci dobar i brz disc printer(ama stvarno brz).


Ne znam vo momentov dali ima kaj nas vo ponuda. Inaku vo vrska so ova imam edna interesna prikazna.
Pred 2-3 godini sorabotuvav so British Council vo vrska so DVD avtorizacii, obuki za Premiere i After Effects i se pecatese golem obem na DVD diskovi. Za da si ja ubrzaat rabotata i da zastedat resija da kupat nesto vakvo
http://www.primera.com/mid_range.html
I se sluci PROBLEM. Zaglavi na carina vo proceduri. Od strav da ne se koristel za piraterija i nelegalni aktivnosti pa duri i na Britaskiot SOvet im pravea golemi problemi. Taka sto kaj nas mislam deka e problematicno da se uveze toa. Barem togas.
Inaku za golema kolicina najdobro e na vistinski DVD pecat vo Bugarija na primer. Ne e skapo ako ima nad 1000 tiraz. Cenata e navistina niska. I sto e najbitno kvalitetot e....nesporedliv. Vistinski ORIGINAL DISK. Ne e DVD-R ili slicno. Ako sakas mozam da ti dadam kontakt od pretstavnikot vo MK, taka sto ti mu davas disk i toj ti nosi najlegalno originalni diskovi, legalno uvezeni.
Taka site pravat, i jas napraviv potoa za edna amerikaska kompanija. Bea presrekjni deka imaat vistinski diskovi.
Se zavisi i za kogo kje pecatis. Za lugje doma ne im znaci toa, no za korporativni diskovi sepak e podobra opcija.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.