IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денешен "Bест": Калиопи се откажа од Маке

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 10:46
Ova e del od intervjuto:
"Ова не е нешто што првпат ни се случува, не смееме да заборавиме дека сме имале и порано вакви случувања. Тоа биле луѓе по кои ние денес плачеме и тагуваме." -

Koga go prakavme Tose na Evrovizija mislam deka bese izjava na Antonio D. rece:" Tose samo da se pojavi na scena i bez da pee, publikata ke glasa za nego "

Zaklucok: Seuste bara da placeme po nea, seuste se precenuva deka e najdobroto od Makedonija.......i ne e ubavo da se sporeduva so nekoj koj napravil mnogu, mnogu poveke od nea.....

[
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 11:02
 
 
 
 
 Се предомислува Калиопи, ќе ни се врати таа, кај би одела ако не овде...???  голема%20насмевка
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
lycky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lycky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 17:19
ja ke vi kazam za kaliopi....slucajno rabotam kako muzicar i se dobro poznavam so neja...kaliopi na mene i na mnogu kako mene ni dade t-mobile vauceri da glasame za neja i za naum,mislam deka dade 500 vauceri po 500den so nov broj,brojot rabotese samo 30 min,posle ne rabotese od kako zavrsi glasanjeto,taka kaliopi gi dobi glasovite od publikata..
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 01:16
глупача
Вчера ја слушав малку
Вика:Дека сака да ја претставува Македонија на Евровозија,но никогаш не би се пријавила повторно да учествува за избор на песна................



Што сака,кој да ја прогласи неа за претставник
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 22:11
20 godini e aktivna na makedonskata scena i ako saka da ja pretstavuva Makedonija na Evrovizija neka napravi podobra pesna.Ne znaci deka taa se prijavila i ke ja izglasame.
Кон врв
sansan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sansan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 23:20
E luge moi se dodeka si plukame po nasive umetnici bez razlika so koja umetnost se zanimavaat tie nadvor od granicite na nasata zemja so nivnite kvaliteti ja promoviraat Makedonija i sum ubedena deka ako ne se istite ke se ima samo losa slika za Makedonija i makedonskiot narod.Zarem treba nekogo da izgubime za da razbereme deka e vreden,sramota za site nas.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 04:03
Originally posted by sansan sansan напиша:

E luge moi se dodeka si plukame po nasive umetnici bez razlika so koja umetnost se zanimavaat tie nadvor od granicite na nasata zemja so nivnite kvaliteti ja promoviraat Makedonija i sum ubedena deka ako ne se istite ke se ima samo losa slika za Makedonija i makedonskiot narod.Zarem treba nekogo da izgubime za da razbereme deka e vreden,sramota za site nas.


Nikoj ne vika deka plukame po nasite umetnici. Nie sme mal narod so golema dusa i vo minatoto golem broj umetnici i znacajni pretstavnici bile maksimalno poddrzani. Rabotata vo ovaj slucaj e sto Kaliopi ima moznost da napravi 100 pati podobra pesna od taa sto se predstavi na Evrosong, a toa e mnogu pati dokazano vo nejzinata dolga kariera.

Ako eden fudbalski tim izleze na natprevar i go zagubi, megutoa site fudbaleri go dale svojot maksimum, nie site ke bideme gordi na niv i site ke zasluzat cestitki...

No ako ne mozete da pobedite na izbor na pretstavnik na Makedonija za Evrosong, kako ocekuvate deka ke pobedite na Evrovizija??? Mislam deka site treba da se stremime kon vrvot, bez ogled kolku ni se mali moznostite. Samo taka ke uspeeme da napravime nesto za sebe i da ja promovirame dostojno Makedonija na megunarodnata scena.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 09:45
citav intervju vo 1E, noviot magazin....

sekoja pocit za Kaliopi, ne sakam ni se osmeluvam da zboruvam za nekoj so nejziniot bagaz, vlozen trud, i talent...ama ocigledno e deka taa ne saka da ja slusne ni primi porakata od publikata.
Ubedena e deka evroviziskata slucka e delo na kolegi koi i namestile, potoa deka evropskata publika podobro kje ja prifatela pesnata otkolku nasata i deka trebalo samo da i veruvame za toa ( ??ova mi zvucese kako potcenuvanje na sluhot i vkusot na Makedoncite, koi Kaliopi posakuva da gi pretstavuva vo svetot?)...i na krajot, kako nemoznost da se prifati kritika.
Ednostavno e, na narodot ne mu se dopadna pesnata. Kolku i da imalo losi i necesni nameri od kolegi (?), toa ne go pokriva faktot deka pesnata ne ni se dopadna.
Isvirkuvanjata i izrecenite gadosti bea druga pricha- izraz na nasata nekultura i primitivizam. I toa e nesto za sto treba da se razmislime. 


Изменето од Kali - 05.Април.2009 во 09:46
Кон врв
milata jas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Преселница

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milata jas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 10:48
shtom taka odlucila,nie ja podrzuvame
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 20:27
А да бе важи!!! и сега пред некој ден прочитав: ме исплукаа, ама останав силна...
Смешки у боја. Прво како мало дете напушти сцена, па демек мене Македонија нема да ме види, па сега пу пу не важи, па останала силна. ма ајде ти се молам. Такво однесување можам да разберам само од дете некое што се лути затоа што не му ја купиле омилената играчка.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.