IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Епидемија на заушки во РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Епидемија на заушки во РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 12:12
 e narode moj...teshko onoj shto kje si go snajde,,,,
Менингит паника во Инфективна
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2009 во 12:51
Каков страв ме фати сега...разбрав дека има заушки другарка со која се сретнав пред недела дена...леле,не сакам
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 22:07
Луѓе помагајте! Вчера забележав благ оток под ушето и прво што помислив дека е или умник или заушки, испадна дека не е ни едно ни друго ама мене ме интересира дали некој кој имал заушки страдал од иритација на кожата истовремено кога му се појавил отокот, зошто откако потеков кожата на образот блиску до отокот ми поцрвене, ме чеша и е потечена на места... мене се ова ми нема врска едно со друго, но можеби некој има некаква идеја? Инаку бев на доктор но пред да ми се јави иритацијата...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 01:50
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Луѓе помагајте! Вчера забележав благ оток под ушето и прво што помислив дека е или умник или заушки, испадна дека не е ни едно ни друго ама мене ме интересира дали некој кој имал заушки страдал од иритација на кожата истовремено кога му се појавил отокот, зошто откако потеков кожата на образот блиску до отокот ми поцрвене, ме чеша и е потечена на места... мене се ова ми нема врска едно со друго, но можеби некој има некаква идеја? Инаку бев на доктор но пред да ми се јави иритацијата...


Не ти се заушки затоа што отокот што се јавува
кај заушките ( се јавува позади angulus mandibule т.е вертикалната линија на долната вилица )
не предизвикува промени на кожата
ја деформира главата нели, тој дел е отечен и поголем
ама кожата на тоа место останува непроменета
не е зацрвенета или нешто слично!
( барем така сум информирана од доктор )
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.