IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Какво масло за јадење употребувате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какво масло за јадење употребувате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 22:40
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

мене лененото ми го препишаа од вита диет клубот... една лажичка на сабајле со голема чаша сок од лимон... без шеќер нормално...

многу е здраво, јас се чувствував некако не знам... олеснето, поздраво... само е претерано одбивно... и престанав по месец дена

совет, ако решиш да го пиеш... замижи и пред да голтнеш напи се и од лимонот... за да не го осетиш


Ај ќе пробам. А ако не те замарам премногу ме интересира за што точно ти го препишаа, за што служело?
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 22:54
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

мене лененото ми го препишаа од вита диет клубот... една лажичка на сабајле со голема чаша сок од лимон... без шеќер нормално...

многу е здраво, јас се чувствував некако не знам... олеснето, поздраво... само е претерано одбивно... и престанав по месец дена

совет, ако решиш да го пиеш... замижи и пред да голтнеш напи се и од лимонот... за да не го осетиш


Ај ќе пробам. А ако не те замарам премногу ме интересира за што точно ти го препишаа, за што служело?


да бидам искрена... немам појма... претпоставувам, бидејќи се пие насабајле,... дека го припрема организмот за внесување храна... го пречистува... така нешто...
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 23:06

уф..денеска неуспешна проба за внесување на ленено масло во мојот организам.........

Утре ќе пробам пак........
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 23:29
полжавче... искрено, како што читам ти прилично здраво се храниш... па нема потреба да се малтетираш со лененово масло...

а да пробаш по малце во салата ???
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 00:02
maslinovo, a ponekogash i od tikva
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 08:47
za gotvenje koristam floriol trio,a za salati maslinovo ladno cedeno.
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 15:33
Za gotvenje Kristal,a za salati maslinovo....
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 09:37
За салати Маслиново, за готвење сончогледово.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 11:29
za salati strogo maslinovo maslo
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 21:55
Секогаш кога сум во можност купувам ekstra virgin маслиново масло, италијанско или грчко Александрос.
Ги користам и за салата и за готвење, нема поубав вкус од јадење зготвено со убав маслинов зејтин.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2015 во 17:43
Сончогледово, маслиново многу ретко, не можам да го поднесам вкусот загриженост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.