IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Александар Белов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Александар Белов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 16:34
ubavi zabi ima i ochi tolku znam

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 02:10
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

пак ли ќе го споредувате со Тоше?!?
и мене ме нервира како го тупат со тоше, секој нов пеач што ќе излезе го споредуваат со него, има и зборови од типот „новиот тоше“

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
MaLe4kA* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaLe4kA* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 08:35
Originally posted by IQ IQ напиша:

ubavi zabi ima i ochi tolku znam
 
Ja zaborai frizurata.
http://schphotography.deviantart.com
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 09:40
Има некоја харизма,само да продолжи со кариерата и да работи на својот изглед.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 20:36
НОВАТА МАКЕДОНСКА ПОП-SВЕЗДА АЛЕКСАНДАР БЕЛОВ
Поради кариерата љубовта ќе почека
Секоја од балканските поп-sвезди на "Операција Триумф" на свој начин ме фасцинираше, но најголем впечаток ми остави заедничкиот настап со Каролина, кога ми се исполни дамнешната желба да пеам со неа



Александар Белов, македонскиот финалист во реалното шоу "Операција Триумф" за кусо време ја освои публиката, која секој понеделник, до неодамна, стискаше палци и гласаше за неговите настапи во Белград. Фаворитот на публиката кој, за жал, не победи на крајот, и одблизу изгледа исто онака како и на телевизија. Едноставен, спонтан, со карактеристична насмевка. Додека разговара, те гледа в очи. Не крие дека му годи популарноста, но и дека се уште не е свесен колку, всушност, е популарен. В недела ќе наполни 22 години, па во дискотеката "Колосеум" му подготвуваат голема роденденска журка. Интервјуто со него го правевме завчера во едно скопско кафуле.
* Вистина ли е дека ќе се селиш во Белград?
- По завршувањето на шоуто, од Неготино се преселив во Скопје. Засега сум тука. А дали ќе се преселам во Белград, тоа зависи од обврските.
* Како дозна за "Операција Триумф"? Што очекуваше откако се пријави?
- За "Операција Триумф" дознав преку телевизиска реклама, се пријавив, но немав целосно јасна слика за какво шоу станува збор. Знаев дека ќе има голема конк*ренција, затоа што аудицијата се одржуваше во пет земји. Сфатив дека имам шанса да се промовирам. А што очекував? Си реков, ќе биде супер ако останам две - три недели.
* Но ти остана до крај, речиси четири месеци. И додека беше во изолација, ти стануваше многу популарен. Како се носиш со сето тоа?
-По четири месеци изолација, веќе на крајот едвај чекав да излезам од Академијата. Чувството на слобода, сепак, е поубаво. Знаев дека публиката ме поддржува, но не знаев колку многу луѓе ме засакале во текот на шоуто. Малку ми е чудна целата таа популарност, луѓето ме застануваат на улица да се фотографираме, сакаат да се поздрават и да се запознаат со мене. Убаво е сето ова што ми се случува.
* Каков ти беше животот пред "Операција Триумф"? Како ти е сега?
- Јас сум од Неготино. Завршив Средното музичко училиштево Битола. Живеев со и за музиката. Настапував на некои домашни фестивали, како "Канео фест", на тинејџерскиот фестивал "Мега бит" во Битола и летово пеев на "Радискиот фестивал" во Охрид. Но тука немаше некој голем успех. По "Операција Триумф", животот ми се смени за 180 степени и сега се е поинаку. "Операција Триумф" ми даде голема шанса, за кратко време ме запозна милионска публика, што е сон на секој пејач и музичар.
* Имаш ли девојка?
- Немам. Во следниот период кариерата ќе ми биде на прво место, а за љубов има време!
* На 13-те гала-вечери и беше фаворит на публиката. На крајот победи Аднан Бабаиќ. Мислиш ли дека е неправедно, откако многумина коментираа дека тој подобро пее фолк-музика. Ја заслужи ли Аднан победата?
- Многу ми значеше што бев фаворит на публиката 13 недели по ред, но, искрено, сите финалисти имаа шанса за победа. Победи Аднан, затоа што во полуфиналето и финалето доби најмногу гласови. Не би рекол дека е неправедно. Сепак, публиката го имаше последниот збор. Кој и да победеше од петте финалисти, ќе беше во ред.
* Им се налути ли на организаторите по скандалот со хрватската телевизија "Нова", кога твоите гласови отидоа кај Црногорката Нина? Можеби тоа беше намерно?
-Јас бев подготвен дел од гласовите за мене да и ги подарам на Нина во секое време! Се шегувам. Не им се лутам, кој работи тој и греши, и не верувам дека било намерно.
* Со никого не се скара на Академијата, па дури ни со Даниел, кој беше најконфликтната личност.
-Јас сум таков, не се карам со никого, а на секоја провокација одговарам со насмевка..
н. Во кого се вљуби? Во Нина, Ана или во Милица?
- Па во сите три по малку.
* Кој од водителите ти беше најсимпатичен? Николина Пишек знаеше и навредливо да се шегува. Ти пречеше ли тоа?
- Секој од водителите беше посебен на свој начин. Кон мене беа коректни и на сцената и зад неа. За Николина можам да кажам дека е прекрасна личност и, заедно со Милан Калиниќ се мои омилени водители.
* Пееше со sвезди како Борис Новковиќ, Дадо Топиќ, Каролина, Сакис, Марина Перазиќ, Емина Јаховиќ. Кој ти остави впечаток и зошто?
-Пеев со sвезди кои до пред четири месеци ми беа идоли и кои мечтаев да ги запознаам. За време на настапите и на пробите сите беа позитивни, пријателски расположени и многу ми помагаа. Секој од овие познати пејачи на свој начин ме фасцинираше, но најголем впечаток ми остави заедничкиот настап со Каролина, кога ми се исполни дамнешната желба да пеам со неа.
* Мислиш ли дека на жирито, понекогаш, не му беше мило што не може да те седне на клупата за номинација?
- За тоа што немаа шанса да ме номинираат, уште еднаш и благодарам на публиката.
* Малку падна во депресија по песната од Тоше "Тајно моја". Тогаш те фати криза и сакаше да си одиш. Колку ти беше оптоварување тоа што мораше да испееш една од потешките песни на Тоше, а публиката да очекува од тебе да бидеш како него?
-Како што кажа господинот Тончи Хуљиќ, никој не може да биде како Здравко Чолиќ или како Оливер Драгоевиќ ниту, пак, како Тоше. Ќе се трудам да изградам свој препознатлив стил. А што се однесува до изведбата на песната "Тајно моја", на секој пејач може да му се случи грешка. Добро е што мене ми се случи во средина на шоуто, па имав доволно време да се докажам како пејач до крајот.
* По овој настап, Исмета Крвавац, револтирана, те критикуваше. Ти се воздржа од коментар. Мислиш ли дека Исмета претера?
-"Операција Триумф" е шоу, а жирито, кое беше составено од големи професионалци, има свое мислење, па така очекував критика. На секоја гала-вечер сите учесници добиваа и лоши и добри критики, па и јас не бев исклучок.
* Директорот на Академијата и беше наклонет на Ана Бебиќ, Исмета на Аднан, Марина на Даниел, а Тончи на Игор Цукров. Тебе те сакаше публиката. Ти недостигаше ли македонски претставник во жирито?
- Македонија и Црна Гора немаа свои претставници ниту во жирито, а ниту на сцената како водители, па ќе те излажам ако ти кажам дека по малку ми недостигаше тоа... Но публиката, која е најважна, беше со мене.
* Какви се плановите за понатаму?
-Пред се, настапот на националниот Избор за Евровизија, па турнеја со "Операција Триумф", за која не можам уште да прецизирам кога ќе почне, и кон крајот на годината, здравје Боже, прв албум.
* Како течат подготовките за домашниот Избор за песна на Евровизија? Очекуваш ли победа?
-Се подготвувам секојдневно за настапот, тоа ми е приоритет во моментов. Чувствувам дека и должам на македонската публика убав настап. Што се однесува до победата, секој што учествува, се надева на победа. Нека победи најдобрата песна! Јас ќе настапам со песна на Григор Копров "Застани, солзи избриши", за која аранжманот го направи Владимир Дојчиновски. На сцената ќе бидат три танчарки од Белград кои настапуваа на "Операција Триумф" со мене.



Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 21:57
ја намеравам да си пуштам брадица ко неговата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 01:36
Originally posted by MaLe4kA* MaLe4kA* напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

ubavi zabi ima i ochi tolku znam

 

Ja zaborai frizurata.


frizura e relativna rabota i ne sum do tolku primetila

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
MaLe4kA* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaLe4kA* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 09:35
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ја намеравам да си пуштам брадица ко неговата
 
 
hahaa голема%20насмевкаголема%20насмевка
http://schphotography.deviantart.com
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 19:22
Не ми се допаѓа воопштоне%20знам
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 13:58
Леле, ќе ми извините, ама многу е педерастичен.   
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2010 во 16:48
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Леле, ќе ми извините, ама многу е педерастичен.   

Претерано педерастик.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 21:01
ДАЛИ ОВА НЕ Е ПЛАГИЈАТ ?!?


http://www.youtube.com/watch?v=te8trutYcRs&feature=player_embedded#!


&


http://www.youtube.com/watch?v=y1WdVXjWOsM&feature=player_embedded#!


ШТО МИСЛИТЕ ВИЕ ???
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 22:43

Малку потсеќа, но сигурно НЕ е плагијат... намигнување (до тој степен да се покрене тужба)

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.