IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Постои ли српска поп музика?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Постои ли српска поп музика?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 15:18
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by WhizKid WhizKid напиша:

Дали такво нешто постои, или е изумрено со појавата на турбофолкот?
 
Postoi no za zal toa sto e kvalitetno e mnogu malku vo odnos na seto ona sto e snimeno.Ako sakas da slusnes stvarno kvalitetna pop muzika od ponovo vreme preslusaj gi prvite dva albuma na Vlado Georgiev:
Niedna numera ne e plagijat ili prerabotka od nekoj poznat hit,site se originalni na svoj nacin so prekrasna muzika,tekst i aranzman i odlicna produkcija.Od site numeri najomilena mi e Zbogom ljubavi:


потполно се согласувамда го обожавам Владо и сите негови песни и одвај чекам да дојде во Мкљубов секако дека сите негови песни се посебни,бидејќи самиот си прави музика,текст и што уште неда еден и единственљубов
Кон врв
ANA45 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA45 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 14:40
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

секако дека постои,но за жал тоа што навистина вреди не се цени како што треба
има неколку добри пејачи што изведуваат ваков вид на музика,пр.јоксимовиќ,јелена томашевиќ,
владо георгив
   мене овој секогаш ми бил ни таму ни ваму ,завива у п.м, пола песна ми завива на самогласки а,е,о,у, мене овој ми пее попфолк тоа и самите Срби ми го кажале.

Изменето од ANA45 - 24.Јули.2010 во 14:41
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 08:00
Za Zeljko Joksimovic e tvojot komentar?
Кон врв
ANA45 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA45 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 18:25
па тој е болдираниот ,нормално дека за него ми е коментарот.Српска поп музика Александра и Марија ,барем мене само тоа ми е слушливо.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 00:59
Kaj nas praksata pokaza deka na negovite koncerti odrzuvani vo Makedonija preku 80% od prisutnite luge se istite koi odat i na koncertite na Ceca,Aca Lukas,Tanja Savic,Seka Aleksic i da ne nabrojuvam ponatamu.
Кон врв
ANA45 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA45 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 15:49
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Kaj nas praksata pokaza deka na negovite koncerti odrzuvani vo Makedonija preku 80% od prisutnite luge se istite koi odat i na koncertite na Ceca,Aca Lukas,Tanja Savic,Seka Aleksic i da ne nabrojuvam ponatamu.
pa toa mi bese poentata negovata muzika mnogu vlece nakaj turbofolk sekogas mi e na granica so nekoi pesni ,a nekoi pesni mu se cist turbofolk,mislam kakvi se ovie naslovi za pop pesna:Gadura,Kosa Nečešljana,Drska Ženo Plava, Tanana,Varnice
Toj znae deka cist pop ne proaga vo Srbija pa mesa folk ali glumi pop pejac,a i ovie sto go slusaat glumaat deka slusaat pop
Кон врв
Лука Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Лука Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 15:28
Vlado Georgiev je iz CRNE GORE a ne iz Srbije!!!!!
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 15:36
Originally posted by Лука Лука напиша:

Vlado Georgiev je iz CRNE GORE a ne iz Srbije!!!!!
 
знаемеда
само нема тема за црногорски изведувачине%20знам
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 16:01
Постои во СПЦ. голема%20насмевка
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 17:51
Originally posted by Лука Лука напиша:

Vlado Georgiev je iz CRNE GORE a ne iz Srbije!!!!!


До пред некое време мислев дека е роден во Црна Гора, но не било такаизненадување
Инаку човекот си се изјаснува како Србин и нема црногорско државјанство.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.