IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Бентли во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бентли во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бентли во Македонија
    Испратена: 28.Ноември.2008 во 00:20
Бентли во Порше Македонија


Како дел од патувачкото шоу на Бентли, во Македонија беа донесени четири модели за тест возења на можните клиенти




Иако отсуствуваа класичните претпоставки за заљубеност на прв поглед, бидејќи ниту е пролет, ниту е зимска идила, Порше Македонија вчера и денес им овозможи на македонските автомобилски сладокусци да ги запознаат четирите модели на Бентли и да ги разбудат своите емоции. Оваа промоција е дел од таканареченото Бентли роуд шоу, кое продефилира низ земјите од Источна Европа и откако ги посети нашите соседни земји, од кои дел се во ЕУ, финишира со настанот во Македонија.

Меѓу моделите донесени од Бентли Виена беа новиот "флаинг спар", потоа Континентал ГТ, ГТ кабриолет и ГТ спид. Дополнително, меѓу двата дена за возење, се одржа и вечерна промоција на "флаинг спар". Зад воланот на моделите на Бентли можеше да се седне само на лична покана од организаторот, кој со сите гости и потенцијални клиенти контактираше претходно за да ги дознае нивните преференции.

Сите модели беа со автоматска трансмисија, со шест степени на менувачот, кој може да се вози и мануелно на самата рачка од менувачот или командувајќи го од самиот волан. Цената за најевтиниот модел на Бентли во Македонија се очекува да биде 156.000 евра, и тоа без давачките за транспорт и царина, но затоа со многу луксуз во секој агол и на секој допир.

извор:вечер
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:49
Bentli go o4ekuvav vo MakAutoStar ama ete sum procenil gresno . Voopsto ne treba da se nosi takva lamja vo MK oti ke se raspadne po patistava glupi.A be mene mi e zal opelot od 95 da go vozam po mizernive avtopati a ne pak da spregnes kola od 100 i kusuro iljadi evrei! Znaci PROPADNATA INVESTIVCIJA. Ke gi ima 3 fazla vo mk i ke sluzat samo za zapiranje pogledi. Ama ako, se raduvam sto ni napreduva zemjickava
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.