IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Прашање за Peugeot 207
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прашање за Peugeot 207

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nenica21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenica21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Прашање за Peugeot 207
    Испратена: 25.Ноември.2008 во 22:49
Сакам да си купам Peugeot 207
Дали имате информации за некакви проблеми што се јавуваат со овој модел, како со 206, за потрошувачката...

Досега многу ми го фалеа, но се беа луѓе поврзани со автокуката на Peugeot
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 09:34
vidi, kolata ne e voopsto losa. E sea jaka strana i e komfor, golemina i dobra oprema ,ama se sklopuva negde vo turcija i menuva na kvalitet na materijalite. I4 da ne veruvas na luge od salonite, tie samo gi falat nisto salam ne kazuvaat oti moraat da prodadat za leb doma da odnesat. Dizel motorite ne se bas tolku jaka strana na pezo , ama benzinot od 1400ccm e stvarno dobar. Ti predlagam da ja probas kolata ne test vozenje i ako ti pravi kejf i ako ti lezi na srce SO ZDRAVJE DA SE VOZI
Кон врв
nenica21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenica21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 14:21
Ми рекоа дека колите ги увезуваат од Франција,дека баш вчера тргнал шлепер од таму, па мислев дека се биде "оригинал". Ја бендисав по потрошувачката(дизелот), планирам душата да и ја извадам од возење...


Возев една 207ца ама беше од 2006, исто така дизел, колата е супер.

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 14:41
aj ko ke ja zemis ke go vidis dokumentot za carinenje na kolata i ke bideme sigurni kade e sklopena.

Изменето од volkswagen - 27.Ноември.2008 во 12:15
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 15:02
i osven ako ne pominuvas nad 25km dnevno gratska voznja ne zemaj dizel, premnogu e poskap
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 01:10
Originally posted by nenica21 nenica21 напиша:

Ми рекоа дека колите ги увезуваат од Франција,дека баш вчера тргнал шлепер од таму, па мислев дека се биде "оригинал". Ја бендисав по потрошувачката(дизелот), планирам душата да и ја извадам од возење...


Возев една 207ца ама беше од 2006, исто така дизел, колата е супер.

 
Ne zemaj dizel  ..... veke ne e tolku golema razlikata pomegju nafta i benzin ..... poskapi se u start .... posakpi se za odrzuvanje ..... i ja mrazat zimata kako i jas голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 14:40
Zosto da ne dizel? razlikata mejgu benzin i dizel e PREGOLEMA iako cenata na gorivoto deli samo nekoi 3 den. Dzelot top speed razviva na mal broj vrtezi za razlika od benzinecot. Benzinot pobrzo sogoruva i e mnogu postarten i podobar vo performansite. Nemoze da se re4e deka isto ti se fajka benzin i dizel ako e ista cenata na gorivoto po litar, oti eden benzinec na 100 km gratska voznja torsi skoro 10L, a dizel si pominuva duri i so 7L realna potrosuvacka.Glasinite deka naftata ke ti zamrznuva zimno vreme se ziva glupost. Pa normalno ke zamrznuva ako turas nafta za domajkinstvo Ako ti e strav sot ke bidie vo zimo ke si skoknes do benzinska i ke si zemes aditivi i zavrseno. Nenica, kolku kilometri pominuvas godisno? Ako e nad 15 000km zemaj dizel.
Кон врв
nenica21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenica21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 20:31
Па планирам доста да возам, ке излезе и над 25 000 годишно, па можеби и над 30 000 км.

Ми е страв тоа што сега живеам во Битола, а ке возам на релација Битола-Скопје-Делчево-Берово, едни од најладните градови во целата држава, каде температурата знае да се симне и под -20 целзиусови и да се задржи толку
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 21:38
Dizelot e sega seriozno gorivo ,a ne kako vo 85 sto nemozele dizel kolite do prolet da zapalat. Vejke ako sakas da bidis 100% sigurna vo salonot ke si prasas koj aditiv da go turas, ke si go kupis i zavrseno. Radi kilometrazata ti vikam samo 1,4HDI i nisto drugo i moj predlog da is zemes temno plava metalik(mnogu i stoi dobro) so nivo na opremenost "TRENDY" zaradi klimata, felnite i sve ostalo.
Кон врв
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 20:47
Ако возиш многу, не земај Peugeot. Веќе долго години се на дното кога е во прашање квалитетот каде и да погледнеш! Е сега знам дека ти се допаѓа колата, но ако купуваш со разум, ќе земеш јапонско или германско и да не се замараш.

Peugeot имаат многу кварови од фабрика, посебно кај нас. Види распрашај се меѓу луѓево, ќе ти кажат колку се задоволни. Јас знам барем 3-4 случаи кога кварот бил непоправлив (кај 206 и 307) и луѓето чекаа друга кола. Тоа сигурно не сакаш да ти се случи на нова кола, нели?

Немој да ме разбереш погрешно, Peugeot 207 е добар автомобил, но по квалитет не може да се мери со јапонците или германците!
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 21:48
Тема: Прашање за Peugeot 207

... ... A zar moze pezo 207 da mi odgovori na prasanjeto???
DeepBlue
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 19:45
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Тема: Прашање за Peugeot 207

... ... A zar moze pezo 207 da mi odgovori na prasanjeto???
offfffff leleeeeeeeeeeeeeee mislam deka ne


loooool...sum se smeel ko budalaaaaaaaaaaaaaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.