IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Само за Коста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Само за Коста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 09:39
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Treba da ima boduvanje i toa od 1 do 100. Na toj nacin site kje dobijat po nekoj bod.
Treba da ima komisija za  pravilna ramnina, ako ne e prav horizontot da se banira korisnikot na 24h.
Komisija za pixeli. Ako ne mu se dobri pixelite fotografijata kje bide odbiena.
Komisija za buka i shum. Ako ima povekje buka, togas kje bide baniran na 36h.
Komisija za boi. Ako ne se boite pravilni fotografijata ne se prima. Specijalna zabrana za cross process i bleach bypass.
HDR komisija. Ovaa bi ja socinuvale najiskusnite clenovi na fotoidividi. Kako najslozen proces vo fotografskata tehnika za HDR treba posebna i specijalo obucena komisija.
Sobranie za fokus i defokus.
Agencija za baranje necisti senzori. Ako se najde fotka so necist senzor, fotografot kje mora da mete ulica edna rabotna sedmica.
Fotografiite bez postprodukcija kje bidat avtomatski odbieni so pomos na najnoviot algoritam od "Kineski nacionalen Cenzor & Bros"

Ima uste, ama me mrzi sega, barem 50% od moite baranja da bidat ispolneti, foto.idividi kje bide poubavo mesto za razvojot na fotografijata vo Makedonija, a so toa nejzijata pobrza integracija vo evroatlanskite bezbednosni strukturi, evropskata unija kako i vo site relevantni svetski organizacii.


газење%20од%20смеење
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 10:43

Se soglasuvam so ideite na Tegla

mislam deka treba da go potpiseme kako peticija i da odime vo T-home da barame da gi primenat nasite idei!
 
****
 
jasno mi e deka lugevo sto se ponovi na sajtov (ili na forumov) ne znaat deka muabetive 10000000 pati dosega gi imame praveno i deka, vidi cudo, nisto ne e smeneto (!!!!) ama krajno mi e nejasno, sto postarite clenovi se uste mislat deka ako pisuvame nie na forumov, nekoj kje gi procita temive i kje resi da gi implementira nasite idei za izmeni
 
 
****
 
bokic
Администратор
Администратор

Регистриран: 06.Април.2005
Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 19
Цитирај bokic Одговорbullet Испратена: 16.Јануари.2008 во 08:30
Zdravo na site,
 
Momentalno se raboti na dolgonajavuvanata  nova verzija na foto.idividi.
 
Sajtot ke ima nov koncept, ke ima dosta promeni i se ocekuva da se pusti za nekoj mesec. Ne bi sakala da spekuliram so tocni datumi no sepak ocekuvajte ja novata podobrena verzija na sajtot koja ke sodrzi golem del od vasite predlozi/sugestii.
 
Pozdrav,
Bokic
 
 
 


Изменето од dimi - 29.Октомври.2008 во 10:43
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:06
Перун
Администратор
Администратор
Лик
Регистриран: 08.Април.2005 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 408
Цитирај Перун Одговорbullet Испратена: 27.Октомври.2008 во 20:38
Останав должен за одговор на барањата за блог и клипови/анимации во форумот.
Блогот (независен од форумот) е речиси направен, но не можам да ветам кога ќе биде активиран, бидејќи приоритет ни е активирањето на новиот ФОТО сервис.
Клипови/анимации (во постови) досега не планиравме да ги воведеме, но гледам дека во новата верзија на WebWiz ги има, па заедно со новата верзија (не знам кога) ќе ги добиеме и нив.

Не можам ништо да ветам во моментов, затоа што не зависи од само од мене.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:07
Мислам дека ова ги објасува работите до некаде. намигнување
Значи се работи и се надевам дека наскоро ќе биде средена работата.
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:30
cepki...

ako "foto servisot" im e prioritet... greota tie sto cekaat blog i klipovi/animacii
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 12:34
Originally posted by KoKi KoKi напиша:

cepki...

ako "foto servisot" im e prioritet... greota tie sto cekaat blog i klipovi/animacii


газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеголема%20насмевка
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:24
Mi tekna!!!!!

Dneven limit po 3-5 oceni da smeat da se dadat.
Aj sega neka redat 100 5-ki dnevnoголема%20насмевка
Кон врв
emilio Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 21:23
Originally posted by itan14 itan14 напиша:

Mi tekna!!!!!Dneven limit po 3-5 oceni da smeat da se dadat.Aj sega neka redat 100 5-ki dnevnoголема%20насмевка



Dobra ideja ,samo da ima koj da ja sprovede!
You create your own universe as you go along!
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 18:24
Bi ve zamolil da ja odstranite ovaa tema......WHAT YOU RESIST...PERZIST!! Karl Gustav Jung.........!!
totalno bezvredno gubenje na vreme...I'm off.....!!!!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
emilio Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 19:14
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

Bi ve zamolil da ja odstranite ovaa tema......WHAT YOU RESIST...PERZIST!! Karl Gustav Jung.........!!
totalno bezvredno gubenje na vreme...I'm off.....!!!!



Imas pravo i jas sum za "IGNORE",samo ovoj idiotov pod razlicni akaunti go harakirase sajtov!








You create your own universe as you go along!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.