IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Review Sony EX1, EX3 i Panasonic HPX170
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Review Sony EX1, EX3 i Panasonic HPX170

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Review Sony EX1, EX3 i Panasonic HPX170
    Испратена: 02.Октомври.2008 во 01:00
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 10:23
Ееееее другарче, тоа е. Економија.
Да се заработи повеќе а да се вложи помалце. Место да ги даваа парите за лажги и реклама дека CMOS е подобар од CCD можеа да продолжат со CCD линија.
Ама можеби ќе се свестат.
Од друга страна си мислам да беа со CCD сензори сигурно немаа да бидат за истава цена, или пак на нешто друго ќе ги осакатеа.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 10:31

Sony-во многу фино ми изгледаат, (може веќе сум спомнал негде) ама ова Panasonic-ов толку грдо го направиле (ми личи на ефтина пластика), ни ергономија ни ништо, ко со секира да го дизајнирале.

тагатагатага Стрварно толку мизерно ми изгледа (физички) што дури не ми се ни чита што пишале за него. Па можеа малце да го подзаоблат да го налицкаат, ова ко да им била работава нож под грло. тага
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 12:35
Mene licno EX3 mi e favorit, ama ne znam dali bi mozel da ziveam so CMOS artefaktite.
Seg kamera se kupuva za da zavrsis rabota, pa posle ja prodades i si kupis nov model, deka ova kako sto trgnalo - nema kraj.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.