IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Citroen C5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Citroen C5

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Citroen C5
    Испратена: 27.Септември.2008 во 14:21
Што мислите за новиот C5  дали е добро тоа што цитроен се вратија на класичниот дизајн, дали вреди за перформансите ентериерот и слично.






Кон врв
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 14:39
Veke go vozev i od moja gledna tocka mozam da ti kazam deka sum super zadovolen! Mi se dopadna bidejki e tivok pri visoki brzini (na 180 km/h i so sepotenje mozes da zboruvas so sopatnikot), dobro gi vpiva neramninite no bidejki vozev verzija bez hidraulika (hidraulikata se doplaka) nema sporedba so toj sistem no se uste e eden od najdobrite vo klasata vo pogled na udobnosta. Vo pogled na vozni svojstva se uste ne moze da parira so Mondeo na primer no e stabilen i bezbeden a od ovaa klasa na avtomobili toa i se bara najmnogu. Nazad e dovolno prostoren, ima kvalitetna izrabotka vnatre, fino osvetluvanje (ima i ambientalno sto bi bilo interesno za sex vo kola ). Znaci biznis avtomobil vo prava smisla na zborot. Inaku go vozev 2,0 litarskiot dizel so 138 KS i spored mene e sosema dovolen za ova vozilo. Poleten e a ne trosi mnogu.

OD moja gledna tocka, C5 e super avtomobil a i izgleda najdobro vo klasata!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 09:45

УАУ!!!
љубов љубов љубов љубов љубов

Уште да положам, и ќе почнам да го гњавам татко ми за нова кола голема%20насмевка.
Леле колку е добро количево! Прво сакав Ц4, ама оваа е подобра хухуху...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
samir_sneijder Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мадридиста

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 155
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samir_sneijder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 19:48
Добро е ама за тие пари .. . .има и подобри!
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО
Кон врв
Ul7imate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ul7imate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 09:13
не е лош.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 18:36
francuska masina ...pogotovo sedan JOK
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 19:33
i jas ne gi sakam francuskite masini.... nikogas ne sum vozela nekoja, no mnogu loso se zboruva za nivцрвенеење
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2009 во 14:57
od francuskite kolki najmnogu ja sakam Citroen ZX. Eden moj prijatel imase i mi se bendisa mn. Performansi, kvalitet na materijali, izgled, se sto treba , ama krajot ne i se najduvase.Pa ko za belja i ja iztumba. kupi eden stranski za delovi ama ni so toj ne mozese da i gi zadovoli potebite i zede ja prodade za bedni pari kolku to4ak da si kupi.
zaklu4ok: Sakam FR masina samo ako ne e moja (po moznost TEST vozilo ili sl) inaku ne
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 17:18
 i moeto mislenje beshe neshto slichno ko vasheto ., no otkako mi dopadna HDI 2.0 /90ks  makina  a i voopshto ., kompletno go smeniv mislenjeto ., poveke modeli mi minale niz race., no sega ako bi ., togash noviot C5.,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 21:01
Па јасно.... има малку разлика од 1993/1995та до 2008ма... сега на светско ниво е повишен стандардот на квалитетот, но поединечни проблеми има многу повеќе отколку порано.


Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 10:48
 vo nekoja od nashive avto rubriki kazhav shto mislam za se pochestite poedinechni defekti na novi vozila ., uvezuvaat so sitni fabrichki greshki po poevtini ceni ., pa posle vo garanten rok drzh nedaj ., i nakraj se sveduva deka gorivoto ne bilo kvalitetno ., najchesto slushnato opravduvanje po servisite.., pozdrav benzo/nafto pijciда
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.