IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Денови на македонска фотографија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денови на македонска фотографија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2008 во 21:53
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

интересно, нешто ќе се менува ....
се надевам дека ако наредната година учествувам, ќе има награда за дебитанти, кои btw можат да станат и победници, сетете се на Макфест.


Ne gledam Makfest, a ne ucestvuvam na manifestacii so ziri komisija od vremeto koga svirevme na Rok Fest (1995) намигнување.


Д'Далтонс, симнувам капа! кој инструмент свири Tegla?
дали свириш уште и дали може да се направи сесија со сите познати гитаристи низ Македонија? како идеја за циклус фотографии за наредните денови на македонска фотографија?
да не ги оставиме да бидат тема само два три дена пред и после одржување.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2008 во 00:43
Ima nekoj informacija kade se printovite od Izlozbata, koga ke gi dobieme nazad?
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 21:44
Во Елема се,треба тој што ги однел да оди да ги земе во име на сите,или да достави список со пратени па некој од нив да ги врати.

Мислам дека би било попрактично отколку секој сам.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 22:09
Bea Bobi i Ilco minatiot ponedelnik i poljubija vrata.
Da ne navleguvam ponatamu vo prikaznite...
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 22:26
Се надевам нема да остане на тоа и ќе си ги добиеме фотките назад.За начинот на кој ќе биде изведено тоа не сум премногу засегнатасреќа
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:55
Од вчера фотографиите се кај мене

Следната среда ќе ги донесам само тие фотографии чии автори ќе се пријават на меил.

Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 13:25
bobi samo od fotografika gi zema ili posto ja ne sum clen u elema gi ostaiv za davanje sea za nazad pak kaj niv ili kaj tebe:D
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 15:39
Aj da ne go cekas Bobi ... samo od Fotografika slikite se kaj nego.

Patem, moram da kazam deka prosekot na sliki vrateni od Kumanovo, a vo korektna sostojba se poprava!
Ovojpat ostetena mi e samo edna, ama epten kvalitetno ... ovoj pat nekoj mi ja koristel fotografijata kako podloga za secenje so skalper. Zasecen i hamer odozdola i fotkata po cela dolzina, a ima bogami i povraten rez. Prosto ne znam sto da kazam збунетост
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 21:17
Originally posted by nikola_bb nikola_bb напиша:

bobi samo od fotografika gi zema ili posto ja ne sum clen u elema gi ostaiv za davanje sea za nazad pak kaj niv ili kaj tebe:D


Никола, Мире веќе одговорил на твоето прашање.
Во средата Влатко од Елема ми донесе еден куп папки, но во нив се наоѓаат само фотографии од членовите на ФК Фотографика.
Твоите ќе треба да си ги побараш во во Елема
Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 23:35
Moite fotografii se vrateni vo odlicna sostojba, vo papkata go imashe i flaerot-katalogot od izlozbata, bravo
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 15:03
fala mnogu decki
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2008 во 18:11
Da da,
Imase i katalogce, a i fotografiite si gi dobiv vo papka kako sto i gi isprativ. Sekoja cest za toa, a i na Vlatko sto se nafati da gi domkne do MS!

Kako sto rekov, nasprema 4 osteteni fotografii na lanskata izlozba vo Kumanovo, ovde prosekot e kade-kade podobar...
Edna ostetena fotografija i ne e taka strasno.

Jes da e masakrirana, ama mene ne mi pravi razlika dali e malku, ili mnogu ostetena. Ceifot od printot se krsi sekako i od najmalo ostetuvanje, taka da podobro e vaka ;-)

Sepak, moram da kazam deka dosega niednas ne sum dobil ostetena fotka od izlozba koja ja organizirale ELEMA!
Znaci moze i taka намигнување



Изменето од Mire - 30.Ноември.2008 во 18:13
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2008 во 21:10
Samo da ne ispadne deka fotkite se neosteteni poradi toa sto ne bile ni izvadeni od papkata   
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.