IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Ксеникал
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ксеникал

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ксеникал
    Испратена: 18.Август.2008 во 21:00
Ксеникал се апчиња за топење на масните наслаги на телото...го користат оние кои сакаат да ја намалат својата тезина...искуствата од неговата употреба се различни, некои се задоволни некои не.Ме интересира дали имате вие информации или какви се вашите искуства.

Изменето од mamma - 18.Август.2008 во 22:21
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:07
Не сум пробала, но и мене ме интересираат дали навистина делуваат.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:14
бегајте од тие ако не сакате да завршите во болница. сериозна сум
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:19
И мене ми е страв од такви лекарства,ама во недоумица ме ставаат тие што пиеле и ослабеле....задоволни се..збунетост
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:20
се слабее да ама желудникот ренде го прави...мајка ми со модрици по цело тело од тие беше...
и не само таа. туку и колешка од работа изгуби циклус од тие...
не знам зашто сеуште не се забранети


Изменето од blueprayer - 18.Август.2008 во 21:21
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:43
подобро турбо шланк.......нема никакви последици,а единстево делуваат само на забрзувањето на варењето на храната,па така да се што јадеш брзо го изнесуваш од организмот.....ги имам испробано........а за овие незнам(ти пишувам за овие ако си решена за слабеење)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:48
точно така. тие ги пијев доолго време и навистина се слабее...плус се на база на алги што го одржува организмот витален...
само  еден совет-пијте ги онолку колку што мислите дека треба да  ви е една доза...кај некои не помага по 2 на еднаш туку по појке зашто имаат појак организам.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:52
mozebi stvarno oslabele, no sigurna sum deka po nekoe vreme pak si stavile na kilca среќа... inace moeto mislenje za takvi stvari e mnogu loso, nikogas ne bi probala... vo 3 godini uspeav bez nikakvi hemikalii da simnam preku 25 kilaцрвенеењецрвенеење i gorda sum za toa, sto samo so izmena na hranata i nekoi malecki raboti go postignav toa
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 22:13
Kapsulite Xenikal se edni od podobrite od toj vid,no,...sekogash ima no,...
za da ima nekoj rezultat treba da se pijat dosta dolgo,..najmalku eden mesec,mozebi i poveke,a pokraj niv da se vodi poseben rezim na ishrana.
Masnotiite vidlivo se isfrluvaat od organizmot,teloto se chuvstvuva lesno i olabaveno,vednash posle 4,...5 den otkako ke sae pochne so terapijata.
Ne veruvam deka se tolku strashni kako shto blue zbopruva,no znam deka
otkako ke se prestane so niv treba da se prodolzi so istiot rezim na ishrana,zatoa shto moze da se sluchi Jo-Jo efekt,..kolku si namalil vo tezina -duplo da zgolemish.Ete,..jas tolku znam...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 12:03
Па ако веќе го менуваш режимот на исхрана, мислам дека нема потреба од никакви пилули и слични препарати за слабеење... искрено, мислам дека не се толку ефикасни, а кој знае дали во нив го има она што пишува дека го има
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,326 секунди.