IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - KoRn
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

KoRn

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
KoRn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoRn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: KoRn
    Испратена: 30.Јули.2008 во 20:10
Што ке кажете за нив?
Ги слушате?
Имате некакво познавање за нив?
Дали се добри/лоши ?
Еве нешто за нив..
KoЯn е американска ну метал група позната по својата експлицитна лирика и по религиозната (не)припадност на бендот. Тие се исто така познати по своите седум-жичани гитари и хип-хоп ритамот. KoЯn е посветена на алтернативна музика или поспецифично ну метал музика. Бендот броеше пет члена на своите минати албуми, и тоа: Џонатан Дејвис (вокали и гајда), Брајан (Хед) Велч (гитара, пратечки вокал), Џејмс (Манки) Шафер (гитара), Реџиналд (Филди) Арвизу (бас гитара) и Дејвид Силверија (тапани), и има соработувано со повеќе хип-хоп музичари. Но, во 2004, бендот го напушти Хед. Најновиот сингл е насловен Twisted Transistor.
Историја
KoЯn е само еден од многуте калифорниски бендови посветени на метал музиката покрај Anthrax, Deftones, Megadeth, MetallicA, Slayer, System of a Down и многу други. Првото име на бендот беше LAPD (Love And Peace Dude), кое подоцна беше променато во Creep, а додека конечното име KoЯn бендот го доби по доаѓањето на пејачот Џонатан Дејвис, кој не беше во примарната постава на бендот. Бендот доаѓа од Бејклерсфилд, Калифорнија, САД. Првиот нивни албум наречен по името на бендот - KoЯn е издаден во октомври 1994 година од страна на Epic Records. 22 Февруари 2005 Брајан (Хед) Велч го напушта бендот поради неговата ненадејна промена, при што тој започна да верува во Господ. KoЯn го снима својот најнов албум со постава од останатите четири членови.

Инаку мој омилен бенд јас ги слушав веке неколку години ...и то повеќе дискусии овде...
A lonely life, where no one understands you...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 23:40
ne gi slusham mnogu, ama imaat dobri pesni. EVOLUTION mi e omilena od niv, BLIND, posle did my time, twisted transistor, RIGHT NOW, forsaken so Disturbed sho ja peat i drugi ne mi teknuvaat dobri se lugjeto

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 00:28

Па не се лоши, добро го свират она што го свират, ама мене посебно не ми се допаѓаат баш, некако ми се неоригинални... Им се мешаат многу влијанија, а најмногу од Metallica...збунетост

Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 01:59
Комерцијала.
Воедно лош вокал, и музика. Њу метал не сакам.

Изменето од Black_girl - 31.Декември.2008 во 02:00
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 14:44
корн не ги сакам многу, иако мора да признаам дека ги имам порано слушано, ама сега не ми се свиѓа њу метaл општо како музика
ама морам да признаам и дека имаат направено некои добри спотови
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 22:31
Ne gi slusam ni ja,ali se sl*gam so zabegan deka imaat nekoi dobri spotcinja napraeno
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 13:30
Ну-Метал?!...ну ну...
Кон врв
PsYXoo DOLL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PsYXoo DOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 18:34
<333 KoRn.. xDD Zakon mi e tipcite, imaat dobri pesni, interesni spotoFi. xd Se e na mesto. xD hh Sakam da gi slusam bez razlika so se new-metal xD
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.