IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Салони за убавина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Салони за убавина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 12:01
POZDRAV,....DORIAN....намигнувањенамигнувањенамигнување





Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 12:25
Originally posted by mamma mamma напиша:

Za...dvajcata ubavi...pogore....Ke se vidime posle 20 godini...vo nekoj kozmetichki salonплазење



e toa vekje drugo e, ke ti kazam togash
za dorian isto edna gushka

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 12:43
Za mene....TOGASH e ...SEGA...IQ...тага
no sekako ke se vidime...sigurna sum
jas barem ke sum seushte ...tamu...vo nekoj od niv...намигнувањенамигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 14:10
Originally posted by mamma mamma напиша:

POZDRAV,....DORIAN....намигнувањенамигнувањенамигнување




Не зборувам ништо понатаму... Само ќе гледам !

Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
mirjanka.ilceva Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mirjanka.ilceva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2008 во 12:21
Znae nekoj osven vo Zegin kade da go kupam ona kafeto VITAGOLD za slabeenje?
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 16:46
 
 
...

Понекогаш од што имате премногу обврски, немате време да појдете во некој салон за убавина ... на масажа. Затоа, постојат такви лесни масажи кои можете сами да ги изведете. Можеби ви изгледа чудно сами да си давате масажа, но доколку ги правите како што треба, ќе добиете масажа исто како во салон.

За опуштање

На дланките се наоѓаат безброј нервни завршетоци кои се директно поврзани со одредени органи. Истегнувајќи ги прстите и масирајќи ја точката помеѓу дланката и палецот, всушност ќе овозможите релаксација на цело тело. Користете масло од лаванда.

Против брчки

Маслото од орев и житарици со сигурност го забавува стареењето. Изобилува со доволно  витамин Е за да го одржи природниот еластин, а од друга страна да ги заштити клетките од слободните радикали. Но, нивното anti-age дејство најмногу се постигнува со помош на масажа. Масирајте го цело лице со кружни движења, избегнувајте ги само очите.

Против подбрадокот

Застанете пред огледало, кренете ја главата и насмејте се. Дланката ставете ја под брадата и почнете да ја движите од едното до другото уво. Повторете ја постапката десет пати. Врз прстите капнете малку масло со екстракт од пченични никулци, така ќе ја нахраните кожата со витамин Е.

За убав сон

Ладните стапала се причина за несоница. Човекот не може да се опушти се додека температурата на телото не постигне рамнотежа. Загрејте 3 лажици есенцијално масло и масирајте ги ножните прсти.

Против подочници

Ако вашите очи се уморни и црвени, масирајте ја точката помеѓу веѓите. Употребете го палецот, кружејќи 8 пати на лево и 8 пати на десно, останатите прсти положете ги на границата помеѓу челото и косата.


Кон врв
Lady.83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Магнет.....

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady.83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 02:13
Jas imam konkretno prasanje i bi vi bila blagodarna ako mi pomognete.Me interesira dali nekoj od vas znae kade mozam da nabavam elektricna turpija za nokti.Imam informacii od salonite so koi sorabotuvam,od kade sto gi nabavuvam gelovite,no se premnogu skapi,a i ne sum sigurna kako bi se pokazale so ponatamosna upotreba.Dokolku znaete nekoj sto se bavi so toa,ili imate bilo kakva informacija vo vrska so ova ve molam pisete mi.Nekoj moze i ke dobie besplaten manikir :) Moze da vidite del od "moeto delo" na Facebook,ke me najdete kako Marija Risteska.Albumot so nokti ne mi e zastiten,taka da ke moze slobodno da vidite.Pozdrav.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 02:17
Имам број од главен застапник за Македонија за ваков тип опрема.
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Lady.83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Магнет.....

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady.83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 02:22
Ajde napisi mi go,pa ke iskontaktiram.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 02:27
оди во инбокс-личен к*рир

Изменето од mrzla - 06.Ноември.2010 во 02:28
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Lady.83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Магнет.....

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady.83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 02:43
Inaku E-mail ot mi e risteskamarija82@yahoo.com
Za tie sto sakaat da me najdat na FB :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.